Kościół Św. Barbary w Polkowicach

Kościół Św. Barbary w Polkowicach

(4.3 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Barbary w Polkowicach stojący w Rynku obok Ratusza, to dawna świątynia ewangelicka, która dziś służy jako kościół pomocniczy należący do pobliskiej parafii Św. Michała Archanioła w Polkowicach. Kościół ewangelicki wybudowany został w latach 1746-47. Wysoka dziś wieża stanęła w 1828 roku, a na niej zawieszono trzy dzwony, ufundowane przez Johannesa Reichego, ojca ówczesnego pastora polkowickiego. W 1917 roku dwa większe dzwony zostały przetopione na cele zbrojeniowe, ostał się tylko ten najmniejszy.

Podczas II wojny  światowej świątynia ulegała dewastacji, a po wojnie nie było lepiej. Drzwi zostały zamknięte, a otwarto je dopiero w latach 60. XX wieku, by Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” sprzedawała tu meble. Już wtedy wyposażenie wnętrza było rozkradzione. Dopiero w 1973 roku dawny kościół ewangelicki został  przekazany parafii rzymskokatolickiej Św. Michała Archanioła w Polkowicach. Po gruntownym remoncie poświęcono kościół nadając na jego patronkę Św. Barbarę.Kościół Św. Barbary 
Rynek, Polkowice

Polkowice noclegi

Polkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023