Kościół Św. Barbary w Polkowicach

Kościół Św. Barbary w Polkowicach

Kościół Św. Barbary w Polkowicach stojący w Rynku obok Ratusza, to dawna świątynia ewangelicka, która dziś służy jako kościół pomocniczy należący do pobliskiej parafii Św. Michała Archanioła w Polkowicach. Kościół ewangelicki wybudowany został w latach 1746-47. Wysoka dziś wieża stanęła w 1828 roku, a na niej zawieszono trzy dzwony, ufundowane przez Johannesa Reichego, ojca ówczesnego pastora polkowickiego. W 1917 roku dwa większe dzwony zostały przetopione na cele zbrojeniowe, ostał się tylko ten najmniejszy.Podczas II wojny  światowej świątynia ulegała dewastacji, a po wojnie nie było lepiej. Drzwi zostały zamknięte, a otwarto je dopiero w latach 60. XX wieku, by Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” sprzedawała tu meble. Już wtedy wyposażenie wnętrza było rozkradzione. Dopiero w 1973 roku dawny kościół ewangelicki został  przekazany parafii rzymskokatolickiej Św. Michała Archanioła w Polkowicach. Po gruntownym remoncie poświęcono kościół nadając na jego patronkę Św. Barbarę.

Kościół Św. Barbary 
Rynek, Polkowice

Polkowice noclegi

Polkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021