Kościół Św. Barbary w Polkowicach

Kościół Św. Barbary w Polkowicach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Kościół Św. Barbary w Polkowicach stojący w Rynku obok Ratusza, to dawna świątynia ewangelicka, która dziś służy jako kościół pomocniczy należący do pobliskiej parafii Św. Michała Archanioła w Polkowicach. Kościół ewangelicki wybudowany został w latach 1746-47. Wysoka dziś wieża stanęła w 1828 roku, a na niej zawieszono trzy dzwony, ufundowane przez Johannesa Reichego, ojca ówczesnego pastora polkowickiego. W 1917 roku dwa większe dzwony zostały przetopione na cele zbrojeniowe, ostał się tylko ten najmniejszy.

Podczas II wojny  światowej świątynia ulegała dewastacji, a po wojnie nie było lepiej. Drzwi zostały zamknięte, a otwarto je dopiero w latach 60. XX wieku, by Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” sprzedawała tu meble. Już wtedy wyposażenie wnętrza było rozkradzione. Dopiero w 1973 roku dawny kościół ewangelicki został  przekazany parafii rzymskokatolickiej Św. Michała Archanioła w Polkowicach. Po gruntownym remoncie poświęcono kościół nadając na jego patronkę Św. Barbarę.

Kościół Św. Barbary 
Rynek, Polkowice

Noclegi w Polkowicach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.3 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024