Park Wrocławski
ul. Paderewskiego (przy MPWiK), Lubin
ul. Wrocławska (Tesco), Lubin
http://zoolubin.pl/

51°23'35" N, 16°12'41" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 07:00–20:00
  • wtorek: 07:00–20:00
  • środa: 07:00–20:00
  • czwartek: 07:00–20:00
  • piątek: 07:00–20:00
  • sobota: 07:00–20:00
  • niedziela: 07:00–20:00

Najlepszy park miejski dla dzieci w Polsce

Park Wrocławski w Lubinie to świetna miejscówka dla dzieci i ich rodziców. Chcesz pozwiedzać miasto, a przy okazji zaoferować coś dzieciom, żeby nie marudziły zbytnio? Park Wrocławski jest ku temu idealny, a jeszcze nie zubożeje twój portfel i będzie na lody, bo tutaj wszystkie atrakcje są za darmo. To na pewno jeden z najlepszych parków miejskich w Polsce!W Parku Wrocławskim w Lubinie byliśmy przejazdem, wybraliśmy to miejsce, żeby zrobić dzieciom przerwę w trasie na wakacje. Super się sprawdziło, dzieci się zrelaksowały, pobiegały, zmęczyły i chętnie wróciły do samochodu na odpoczynek. Ja z kolei chętnie wróciłabym w to miejsce, żeby na spokojnie spędzić tu cały dzień i szczegółowo poznać wszystkie zakątki Parku 🙂

Park Wrocławski w Lubinie
Park Wrocławski w Lubinie

Szlak dinozaurów i ptaków

Park Wrocławski znajduje się koło Tesco, prawie w centrum miasta. Zobaczysz tu spore modele kolorowych dinozaurów na Szlaku dinozaurów i woliery z ptakami na Szlaku ptaków. W wolierach tych żyją m.in.: papugi, bażanty, sowy, bociany - biały i czarny, łabędzie, kaczki, żurawie, a nawet orły i bieliki.

Szlak zwierząt gospodarskich

Dzieciom na pewno spodoba się mini zoo z zagrodami, gdzie mieszka m.in. kuc szetlandzki, alpaka, rodzima owca olkuska, kilka gatunków kóz, w tym koza sandomierska, osioł domowy, królik domowy i ptactwo domowe - kury, perlice i indyk.

Park Wrocławski w Lubinie
Park Wrocławski w Lubinie
Park Wrocławski w Lubinie


Epoka Lodowcowa

Widzieliście bajkę Epoka Lodowcowa? Polecam, bo jest śmieszna 🙂 Kilka zwierząt z tego okresu dzieci poznają również w Parku Wrocławskim w Lubinie, stoi tu mamut włochaty, tygrys szablozębny oraz jeleń olbrzymi.

Strefy rekreacji w Parku Wrocławskim

Nie zapomniano też o strefach rekreacji dla dzieci, jest spory plac zabaw, szachy, boisko. W kawiarni napijesz się kawy i wszyscy zjecie lody 🙂 Szerokie alejki wprost idealne dla bezpiecznego pobiegania i szaleństw młodych turystów. Nad stawem jest malowniczo i zacisznie.

Park Wrocławski w Lubinie
Park Wrocławski w Lubinie


Cenna przyroda

Park Wrocławski w Lubinie jest zaopatrzony w plany, tablice informacyjne, drogowskazy, tak więc zgubić się trudno, a i poczytać jest co, jak ktoś lubi. Park Wrocławski to także cenny obszar przyrodniczo, powstał na terenie leśnym w dolinie Zimnicy, rosną tu łęgi i grądy, a wśród nich licznie gniazdują ptaki. Są też cenne, stary drzewa o pniach wielkich i mocarnych.

Park Wrocławski w Lubinie Park Wrocławski w Lubinie

Lubin noclegi

Lubin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-15 na
Gorąco polecam każdemu rodzicowi, z okolicy i będącego w okolicy przejazdem. Piękne miejsce, zadbane, bardzo atrakcyjne dla dzieci, ale nie tylko, no i bezpłatne, gdzie indziej za podobne atrakcje trzeba płacić.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021