Park Wrocławski w Lubinie

Park Wrocławski w Lubinie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Najlepszy park miejski dla dzieci w Polsce

Park Wrocławski w Lubinie to świetna miejscówka dla dzieci i ich rodziców. Chcesz pozwiedzać miasto, a przy okazji zaoferować coś dzieciom, żeby nie marudziły zbytnio? Park Wrocławski jest ku temu idealny, a jeszcze nie zubożeje twój portfel i będzie na lody, bo tutaj wszystkie atrakcje są za darmo. To na pewno jeden z najlepszych parków miejskich w Polsce!

W Parku Wrocławskim w Lubinie byliśmy przejazdem, wybraliśmy to miejsce, żeby zrobić dzieciom przerwę w trasie na wakacje. Super się sprawdziło, dzieci się zrelaksowały, pobiegały, zmęczyły i chętnie wróciły do samochodu na odpoczynek. Ja z kolei chętnie wróciłabym w to miejsce, żeby na spokojnie spędzić tu cały dzień i szczegółowo poznać wszystkie zakątki Parku 🙂

Park Wrocławski w Lubinie
Park Wrocławski w Lubinie

Szlak dinozaurów i ptaków

Park Wrocławski znajduje się koło Tesco, prawie w centrum miasta. Zobaczysz tu spore modele kolorowych dinozaurów na Szlaku dinozaurów i woliery z ptakami na Szlaku ptaków. W wolierach tych żyją m.in.: papugi, bażanty, sowy, bociany - biały i czarny, łabędzie, kaczki, żurawie, a nawet orły i bieliki.

Szlak zwierząt gospodarskich

Dzieciom na pewno spodoba się mini zoo z zagrodami, gdzie mieszka m.in. kuc szetlandzki, alpaka, rodzima owca olkuska, kilka gatunków kóz, w tym koza sandomierska, osioł domowy, królik domowy i ptactwo domowe - kury, perlice i indyk.

Park Wrocławski w Lubinie
Park Wrocławski w Lubinie

Epoka Lodowcowa

Widzieliście bajkę Epoka Lodowcowa? Polecam, bo jest śmieszna 🙂 Kilka zwierząt z tego okresu dzieci poznają również w Parku Wrocławskim w Lubinie, stoi tu mamut włochaty, tygrys szablozębny oraz jeleń olbrzymi.

Strefy rekreacji w Parku Wrocławskim

Nie zapomniano też o strefach rekreacji dla dzieci, jest spory plac zabaw, szachy, boisko. W kawiarni napijesz się kawy i wszyscy zjecie lody 🙂 Szerokie alejki wprost idealne dla bezpiecznego pobiegania i szaleństw młodych turystów. Nad stawem jest malowniczo i zacisznie.

Park Wrocławski w Lubinie
Park Wrocławski w Lubinie
Park Wrocławski w Lubinie

Cenna przyroda

Park Wrocławski w Lubinie jest zaopatrzony w plany, tablice informacyjne, drogowskazy, tak więc zgubić się trudno, a i poczytać jest co, jak ktoś lubi. Park Wrocławski to także cenny obszar przyrodniczo, powstał na terenie leśnym w dolinie Zimnicy, rosną tu łęgi i grądy, a wśród nich licznie gniazdują ptaki. Są też cenne, stary drzewa o pniach wielkich i mocarnych.

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–20:00
  • wtorek: 07:00–20:00
  • środa: 07:00–20:00
  • czwartek: 07:00–20:00
  • piątek: 07:00–20:00
  • sobota: 07:00–20:00
  • niedziela: 07:00–20:00

Park Wrocławski
ul. Paderewskiego (przy MPWiK), Lubin
ul. Wrocławska (Tesco), Lubin
http://zoolubin.pl/

Park Wrocławski w Lubinie
Park Wrocławski w Lubinie

Noclegi w Lubinie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Park Wrocławski w Lubinie
(4.7 głosów: 20)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 20)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Wiola K.
Polecam spacer w Zoo Lubin. Miejsce zadbane, ciekawe, przyjazne dla małych i dużych.
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Gorąco polecam każdemu rodzicowi, z okolicy i będącego w okolicy przejazdem. Piękne miejsce, zadbane, bardzo atrakcyjne dla dzieci, ale nie tylko, no i bezpłatne, gdzie indziej za podobne atrakcje trzeba płacić.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024