Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Jezioro Malta w Poznaniu

Poznań Malta
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Malta to popularna nazwa sztucznego zbiornika wodnego w Poznaniu oraz utworzonego na nim nowoczesnego wioślarskiego toru regatowego o długości 2000 m i szerokości 175 m, na którym często odbywają się międzynarodowe zawody sportowe. Ta ciekawa nazwa pochodzi od osiadłych tu w roku 1187 kawalerów maltańskich.

Jezioro Malta znajduje się na wschód od Starego Miasta, na prawym brzegu Warty i jest wspaniałym miejscem wypadowym na popołudniowy spacer i bierny bądź czynny wypoczynek, dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski.

Statek wycieczkowy na jeziorze Malta
Statek wycieczkowy na jeziorze Malta

Brzegi jeziora bowiem są świetnie zagospodarowane przez przeróżnego typu atrakcje, od całorocznego centrum narciarskiego Malta Ski, poprzez Mini Golf, letni Tor Saneczkowy, korty tenisowe, rejsy stakiem po jeziorze, przejazd kolejką dla dzieci i nie tylko, kolorowe place zabaw po kawiarenki.

Ponadto cały zbiornik otacza deptak, jak również trasa przeznaczona dla rowerzystów i rolkowców. W pobliżu Malty mieści się też Wielkopolski Ogród Zoologiczny - nowe Zoo. A to wszystko w centrum olbrzymiego miasta, tylko pogratulować !

Malta
ul. Jana Pawła II, ul. Wiankowa, Poznań

Noclegi w Poznaniu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4.3 głosów: 96)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 96)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Baroszq10
Baroszq10
fajne miejsce na rozrywkę ,spacery i odpoczynek

piękne i wielkie, super do spacerów
Blom

to nie jest żadna atrakcja, małe jezioro które można spacerem obejść w godzinę! ludzie dajcie spokuj.

Avatar użytkownika Szulej
Szulej

Wielkomiejska rekreacja piknikowo - sportowa. Po trosze dla każdego, i starych, i młodych.

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Pod tekstem podany jest adres strony internetowej, gdzie znajdziecie aktualne ceny wszystkich atrakcji na Malcie 🙂Pozdrawiam !
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024