Przepiękne i niezwykle przejrzyste jezioro Krasne w Borach Tucholskich chronione jest przez rezerwat wodno-florystyczny, położony w głębokim rowie polodowcowym o wydłużonym kształcie, wśród boru iglastego, w gminie Przechlewo.Jezioro Krasne nie ma odpływu ani dopływu i należy do zbiorników skąpożywnych, a przy tym ubogich we wszelkie gatunki. Ale za to te występujące są bardzo intersujące. Najbardziej charakterystyczny jest zespół lobelii i porybinu jeziornego. Ponadto rosną tu: brzeżyca jednokwiatowa, żurawina błotna, mech torfowiec czy ciesząca się złą sławą rosiczka okrągłolistna.

Ale atrakcyjność turystyczna Jeziora to nie tylko obecność ciekawych zespołów roślin, to również możliwość wspaniałego wypoczynku wśród czystej przyrody, przy śpiewie ptaków i rechocie żab. Ten prawdziwie urokliwy krajobraz leśno-wodny wart jest podziwiania. Tu czas płynie wolniej, a powietrze pachnie inaczej.
Źródło: Urząd Gminy Przechlewo

Przechlewo noclegi

Przechlewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021