Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Jezioro Krasne

Jezioro Krasne w Borach Tucholskich
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Przepiękne i niezwykle przejrzyste jezioro Krasne w Borach Tucholskich chronione jest przez rezerwat wodno-florystyczny, położony w głębokim rowie polodowcowym o wydłużonym kształcie, wśród boru iglastego, w gminie Przechlewo.

Jezioro Krasne nie ma odpływu ani dopływu i należy do zbiorników skąpożywnych, a przy tym ubogich we wszelkie gatunki. Ale za to te występujące są bardzo intersujące. Najbardziej charakterystyczny jest zespół lobelii i porybinu jeziornego. Ponadto rosną tu: brzeżyca jednokwiatowa, żurawina błotna, mech torfowiec czy ciesząca się złą sławą rosiczka okrągłolistna.

Ale atrakcyjność turystyczna Jeziora to nie tylko obecność ciekawych zespołów roślin, to również możliwość wspaniałego wypoczynku wśród czystej przyrody, przy śpiewie ptaków i rechocie żab. Ten prawdziwie urokliwy krajobraz leśno-wodny wart jest podziwiania. Tu czas płynie wolniej, a powietrze pachnie inaczej.
Źródło: Urząd Gminy Przechlewo

Noclegi w Przechlewie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.2 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024