Jezioro Krasne w Borach Tucholskich

Jezioro Krasne

(4.2 głosów: 5)

Przepiękne i niezwykle przejrzyste jezioro Krasne w Borach Tucholskich chronione jest przez rezerwat wodno-florystyczny, położony w głębokim rowie polodowcowym o wydłużonym kształcie, wśród boru iglastego, w gminie Przechlewo.Jezioro Krasne nie ma odpływu ani dopływu i należy do zbiorników skąpożywnych, a przy tym ubogich we wszelkie gatunki. Ale za to te występujące są bardzo intersujące. Najbardziej charakterystyczny jest zespół lobelii i porybinu jeziornego. Ponadto rosną tu: brzeżyca jednokwiatowa, żurawina błotna, mech torfowiec czy ciesząca się złą sławą rosiczka okrągłolistna.

Ale atrakcyjność turystyczna Jeziora to nie tylko obecność ciekawych zespołów roślin, to również możliwość wspaniałego wypoczynku wśród czystej przyrody, przy śpiewie ptaków i rechocie żab. Ten prawdziwie urokliwy krajobraz leśno-wodny wart jest podziwiania. Tu czas płynie wolniej, a powietrze pachnie inaczej.
Źródło: Urząd Gminy PrzechlewoPrzechlewo noclegi

Przechlewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°52'3N, 17°16'56E
27 maj 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację