Jezioro Krasne w Borach Tucholskich

Jezioro Krasne

(4.2 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Przepiękne i niezwykle przejrzyste jezioro Krasne w Borach Tucholskich chronione jest przez rezerwat wodno-florystyczny, położony w głębokim rowie polodowcowym o wydłużonym kształcie, wśród boru iglastego, w gminie Przechlewo.

Jezioro Krasne nie ma odpływu ani dopływu i należy do zbiorników skąpożywnych, a przy tym ubogich we wszelkie gatunki. Ale za to te występujące są bardzo intersujące. Najbardziej charakterystyczny jest zespół lobelii i porybinu jeziornego. Ponadto rosną tu: brzeżyca jednokwiatowa, żurawina błotna, mech torfowiec czy ciesząca się złą sławą rosiczka okrągłolistna.Ale atrakcyjność turystyczna Jeziora to nie tylko obecność ciekawych zespołów roślin, to również możliwość wspaniałego wypoczynku wśród czystej przyrody, przy śpiewie ptaków i rechocie żab. Ten prawdziwie urokliwy krajobraz leśno-wodny wart jest podziwiania. Tu czas płynie wolniej, a powietrze pachnie inaczej.
Źródło: Urząd Gminy Przechlewo

Przechlewo noclegi

Przechlewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023