Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Wioska Gotów w Piasznie

Wioska Gotów w Piasznie

(4.3 głosów: 3)

W Piasznie koło Bytowa, na Górze Lemana znajduje się Wioska Gotów - prehistoryczna osada, którą, jak żartobliwie twierdzą miejscowi, budują sami potomkowie Gotów, którzy wrócili w te okolice i tworzą neolityczną wieś. Można tu pomieszkać w drewnianej chacie, zobaczyć ręczne żarna i samemu zemleć ziarno na mąkę. Można też zjeść samodzielnie wypieczony chleb, wg receptury państwa Lemanów, która została wyróżniona w konkursie podczas I Jarmarku Pomorskiego w Bytowie. Osada Gotów w Piasznie została wpisana do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości jako największy prywatny skansen w Polsce. Odbywają się tu ciekawe imprezy plenerowe.Obok Osady Gotów, za sprawą Klemensa Lemana, stanęła wieża widokowa, pozwalająca zobaczyć piękno Kaszub. Wieża ma wysokość 20 m, a znajduje się wysokości 220 m n.p.m. Z wieży roztacza się panorama okolicy - widok na wieś Tuchomie i Górę Siemierzycką, Gochy, a przy bezchmurnym niebie można dostrzec Chojnice.

W pobliskim lesie natomiast odnaleźć można kręgi kamienne, będące pewnie pozostałością po cmentarzysku z I i II w n.e, które pozostawili Goci. Przez ustawione tu kamienie można przeprowadzić linie, które wyznaczą między innymi położenie Słońca podczas przesilenia letniego, położenie wielu gwiazd oraz wschód i zachód Słońca.Wioska Gotów
Piaszno 31, Tuchomie
tel. 59/ 821-58-08
kleman1@wp.pl
www.goralemana.cba.pl

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°5'12N, 17°22'11E
10 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację