Wioska Gotów w Piasznie

Wioska Gotów w Piasznie

(4.3 głosów: 3)

W Piasznie koło Bytowa, na Górze Lemana znajduje się Wioska Gotów - prehistoryczna osada, którą, jak żartobliwie twierdzą miejscowi, budują sami potomkowie Gotów, którzy wrócili w te okolice i tworzą neolityczną wieś. Można tu pomieszkać w drewnianej chacie, zobaczyć ręczne żarna i samemu zemleć ziarno na mąkę. Można też zjeść samodzielnie wypieczony chleb, wg receptury państwa Lemanów, która została wyróżniona w konkursie podczas I Jarmarku Pomorskiego w Bytowie. Osada Gotów w Piasznie została wpisana do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości jako największy prywatny skansen w Polsce. Odbywają się tu ciekawe imprezy plenerowe.Obok Osady Gotów, za sprawą Klemensa Lemana, stanęła wieża widokowa, pozwalająca zobaczyć piękno Kaszub. Wieża ma wysokość 20 m, a znajduje się wysokości 220 m n.p.m. Z wieży roztacza się panorama okolicy - widok na wieś Tuchomie i Górę Siemierzycką, Gochy, a przy bezchmurnym niebie można dostrzec Chojnice.

W pobliskim lesie natomiast odnaleźć można kręgi kamienne, będące pewnie pozostałością po cmentarzysku z I i II w n.e, które pozostawili Goci. Przez ustawione tu kamienie można przeprowadzić linie, które wyznaczą między innymi położenie Słońca podczas przesilenia letniego, położenie wielu gwiazd oraz wschód i zachód Słońca.Wioska Gotów
Piaszno 31, Tuchomie
tel. 59/ 821-58-08
kleman1@wp.pl
www.goralemana.cba.pl

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°5'12N, 17°22'11E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021