Wioska Gotów w Piasznie

Wioska Gotów w Piasznie

(4.3 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Piasznie koło Bytowa, na Górze Lemana znajduje się Wioska Gotów - prehistoryczna osada, którą, jak żartobliwie twierdzą miejscowi, budują sami potomkowie Gotów, którzy wrócili w te okolice i tworzą neolityczną wieś. Można tu pomieszkać w drewnianej chacie, zobaczyć ręczne żarna i samemu zemleć ziarno na mąkę. Można też zjeść samodzielnie wypieczony chleb, wg receptury państwa Lemanów, która została wyróżniona w konkursie podczas I Jarmarku Pomorskiego w Bytowie. Osada Gotów w Piasznie została wpisana do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości jako największy prywatny skansen w Polsce. Odbywają się tu ciekawe imprezy plenerowe.

Obok Osady Gotów, za sprawą Klemensa Lemana, stanęła wieża widokowa, pozwalająca zobaczyć piękno Kaszub. Wieża ma wysokość 20 m, a znajduje się wysokości 220 m n.p.m. Z wieży roztacza się panorama okolicy - widok na wieś Tuchomie i Górę Siemierzycką, Gochy, a przy bezchmurnym niebie można dostrzec Chojnice.W pobliskim lesie natomiast odnaleźć można kręgi kamienne, będące pewnie pozostałością po cmentarzysku z I i II w n.e, które pozostawili Goci. Przez ustawione tu kamienie można przeprowadzić linie, które wyznaczą między innymi położenie Słońca podczas przesilenia letniego, położenie wielu gwiazd oraz wschód i zachód Słońca.

Wioska Gotów
Piaszno 31, Tuchomie
tel. 59/ 821-58-08
kleman1@wp.pl
www.goralemana.cba.pl

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kaszuby
Normalna
skanseny kamienne kręgi osady wieże widokowe
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023