Dwór w Żytnie, autor dwór w Żytnie

Dwór w Żytnie

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dwór w Żytnie - salon elit

Chcesz na chwilę przenieść się do XIX wieku? Spacerować po zabytkowym parku i podziwiać piękny dwór odwiedzany niegdyś przez elity? Niedaleko miejscowości Gidle, w województwie łódzkim, będziesz miał taką możliwość i przyjemność. Stoi tutaj urokliwy, pięknie odrestaurowany Dwór w Żytnie. To zabytek otoczony parkiem, wybudowany w 1819 roku. Przez całe XIX stulecie i początek XX tętnił on życiem. Był znanym ziemiańskim salonem, miejscem życia towarzyskiego ówczesnych elit. Gościli tu m.in. rodzina Gen. Andersa, znany malarz Jacek Malczewski czy Henryk Sienkiewicz. Po latach burzliwej historii obiekt kompleksowo odbudowano i dziś znów można podziwiać nie tylko jego otoczenie, ale i wnętrza.

Dwór w Żytnie, autor dwór w Żytnie
Dwór w Żytnie, autor dwór w Żytnie

Butikowy hotel z zabytkowym parkiem

A wnętrze to zostało dopracowane w najmniejszym szczególe i zaaranżowane na butikowy hotel z kawiarnią, restauracją, przestrzenią bankietowo-konferencyjną i strefą Wellness. Obiekt otula przepiękny park, również zabytkowy, w którym niegdyś oświadczył się sam Henryk Sienkiewicz. Czekają tu alejki oraz kosze piknikowe.Wypoczynek w stylu slow

Dwór w Żytnie poza wyszukanymi potrawami w restauracji oferuje też sklep z lokalnymi produktami, zaś kawiarnia z pyszną kawą połączona jest z biblioteką, gdzie w wygodnym fotelu możesz rozkoszować się kawę z interesującą książką w ręku. Niepowtarzalny urok tego miejsca w połączeniu z niesamowitą historią i wspaniałą kuchnią tworzą fantastyczną miejscówkę, w której odpoczniesz i naładujesz akumulatory. To idealne miejsce na slow travel. Wokół panuje cisza i spokój, a mimo to dojazd nie stwarza problemów, bo dwór w Żytnie leży 45 km od Częstochowy i 35 km od autostrady A1, wśród kompleksów leśnych oraz łąk i pól.

Dwór w Żytnie, autor dwór w Żytnie
Dwór w Żytnie, autor dwór w Żytnie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Dwór można podziwiać z zewnątrz spacerując po pięknym parku, we wnętrzach oferuje kawiarnię oraz butikowy hotel
Parking: bezpłatny

Adres

Dwór w Żytnie
ul. Konopnickiej 92, Żytno
tel. 504-421-598 
https://dworwzytnie.pl

GPS: 50°55'41N, 19°37'19E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częstochowa
Normalna
czynne cały rok dla rodziny zabytki hotele dworki hotele restauracja
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Chętnie odwiedzimy w przyszłości, bo wygląda na bardzo ciekawe miejsce 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023