Dwór w Żytnie, autor dwór w Żytnie

Dwór w Żytnie

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dwór w Żytnie - salon elit

Chcesz na chwilę przenieść się do XIX wieku? Spacerować po zabytkowym parku i podziwiać piękny dwór odwiedzany niegdyś przez elity? Niedaleko miejscowości Gidle, w województwie łódzkim, będziesz miał taką możliwość i przyjemność. Stoi tutaj urokliwy, pięknie odrestaurowany Dwór w Żytnie. To zabytek otoczony parkiem, wybudowany w 1819 roku. Przez całe XIX stulecie i początek XX tętnił on życiem. Był znanym ziemiańskim salonem, miejscem życia towarzyskiego ówczesnych elit. Gościli tu m.in. rodzina Gen. Andersa, znany malarz Jacek Malczewski czy Henryk Sienkiewicz. Po latach burzliwej historii obiekt kompleksowo odbudowano i dziś znów można podziwiać nie tylko jego otoczenie, ale i wnętrza.Dwór w Żytnie, autor dwór w Żytnie
Dwór w Żytnie, autor dwór w Żytnie

Butikowy hotel z zabytkowym parkiem

A wnętrze to zostało dopracowane w najmniejszym szczególe i zaaranżowane na butikowy hotel z kawiarnią, restauracją, przestrzenią bankietowo-konferencyjną i strefą Wellness. Obiekt otula przepiękny park, również zabytkowy, w którym niegdyś oświadczył się sam Henryk Sienkiewicz. Czekają tu alejki oraz kosze piknikowe.

Wypoczynek w stylu slow

Dwór w Żytnie poza wyszukanymi potrawami w restauracji oferuje też sklep z lokalnymi produktami, zaś kawiarnia z pyszną kawą połączona jest z biblioteką, gdzie w wygodnym fotelu możesz rozkoszować się kawę z interesującą książką w ręku. Niepowtarzalny urok tego miejsca w połączeniu z niesamowitą historią i wspaniałą kuchnią tworzą fantastyczną miejscówkę, w której odpoczniesz i naładujesz akumulatory. To idealne miejsce na slow travel. Wokół panuje cisza i spokój, a mimo to dojazd nie stwarza problemów, bo dwór w Żytnie leży 45 km od Częstochowy i 35 km od autostrady A1, wśród kompleksów leśnych oraz łąk i pól.Dwór w Żytnie, autor dwór w Żytnie
Dwór w Żytnie, autor dwór w Żytnie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Dwór można podziwiać z zewnątrz spacerując po pięknym parku, we wnętrzach oferuje kawiarnię oraz butikowy hotel
Parking: bezpłatny

Adres

Dwór w Żytnie
ul. Konopnickiej 92, Żytno
tel. 504-421-598 
https://dworwzytnie.pl

GPS: 50°55'41N, 19°37'19E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°55'41N, 19°37'19E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Chętnie odwiedzimy w przyszłości, bo wygląda na bardzo ciekawe miejsce 🙂
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021