Cerkiew w Baligrodzie, Zbyszek Mat

Cerkiew w Baligrodzie

(3.8 głosów: 10)
Oceń i napisz opinię

Cerkiew Zaśnięcia NMP w Baligrodzie w Bieszczadach powstała jako murowana świątynia w 1835 roku, w miejscu wcześniejszej drewnianej cerkwi. Stoi ona na rynku w Baligrodzie. Cerkiew w Baligrodzie znacznie ucierpiała podczas wojen światowych, a od 1949 roku służyła jako magazyn, w efekcie czego jej stan jeszcze się pogorszył. 

, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Na początku XXI wieku cerkiew w Baligrodzie była w bardzo złym stanie, bliska zawaleniu, toteż powstało tu Stowarzyszenie Ratowania Cerkwi w Baligrodzie, dzięki któremu w latach 2006-2014 przeprowadzono gruntowny remont i rekonstrukcję świątyni, która dziś prezentuje się wspaniale.Cerkiew Zaśnięcia NMP - Stowarzyszenie Ratowania Cerkwi w Baligrodzie
ul. Bieszczadzka 1, Baligród
tel. 602-230-616
www.cerkiew.baligrod.org
Cerkiew jest czynna codziennie prócz poniedziałków: 10.00-17.00

Cerkiew w Baligrodzie, Arkadiusz Musielak
Cerkiew w Baligrodzie, Arkadiusz Musielak
Ruiny cerkwi Zaśnięcia Matki Boskiej w Baligrodzie przed remontem, Tadeusz Walkowicz

Baligród noclegi

Baligród to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Baligród
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
cerkwie
49°20'10N, 22°17'14E
27 styczeń 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację