Cerkiew w Baligrodzie, Zbyszek Mat

Cerkiew w Baligrodzie

(3.8 głosów: 10)

Cerkiew Zaśnięcia NMP w Baligrodzie w Bieszczadach powstała jako murowana świątynia w 1835 roku, w miejscu wcześniejszej drewnianej cerkwi. Stoi ona na rynku w Baligrodzie. Cerkiew w Baligrodzie znacznie ucierpiała podczas wojen światowych, a od 1949 roku służyła jako magazyn, w efekcie czego jej stan jeszcze się pogorszył. 

Cerkiew w Baligrodzie, Arkadiusz Musielak
Cerkiew w Baligrodzie, Arkadiusz Musielak

Na początku XXI wieku cerkiew w Baligrodzie była w bardzo złym stanie, bliska zawaleniu, toteż powstało tu Stowarzyszenie Ratowania Cerkwi w Baligrodzie, dzięki któremu w latach 2006-2014 przeprowadzono gruntowny remont i rekonstrukcję świątyni, która dziś prezentuje się wspaniale.Cerkiew Zaśnięcia NMP - Stowarzyszenie Ratowania Cerkwi w Baligrodzie
ul. Bieszczadzka 1, Baligród
tel. 602-230-616
www.cerkiew.baligrod.org
Cerkiew jest czynna codziennie prócz poniedziałków: 10.00-17.00

, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
Cerkiew w Baligrodzie, Arkadiusz Musielak
Ruiny cerkwi Zaśnięcia Matki Boskiej w Baligrodzie przed remontem, Tadeusz Walkowicz

Baligród noclegi

Baligród to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Baligród
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
cerkwie
49°20'10N, 22°17'14E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021