Nela i kierunek Antarktyda

Nela i kierunek Antarktyda

Recenzje
2019-07-02

Nela mała reporterka to 13-letnia dziewczynka, która zwiedziła już niemal cały świat, a swoje podróże opisuje w bardzo ciekawy i przystępny sposób w książkach podróżniczych. Napisała już 13 takich książek, każdą o innym zakątku globu. Jej poczynania śledzimy od lat, wraz z moją córką Nalą, która jest w tym samym wieku. Byliśmy nawet na spotkaniu autorskim z Nelą, z którego zostało nam pamiątkowe zdjęcie.Mamy wszystkie pozycje Neli, a ostatnią otrzymałam do recenzji. "Nela i kierunek Antarktyda", bo o niej mowa, opisuje wyprawę do miejsca położonego "na samym dole kuli ziemskiej", jak pisze Nela. To kraina lodu i śniegu, nie rosną tam drzewa, nie ma miast, za to żyją pingwiny czy lamparty morskie. Jedyna dźwieki na Antarktydzie to świst wiatru i odgłosy zwierząt.W takich warunkach Nela nie tylko zwiedza i podziwia ląd, ale również schodzi pod wodę. Nurkowanie na Antarktydzie to nie lada wyzwanie, wystarczy powiedzieć, że woda ma temperaturę bliską 0 stopni Celsjusza, a do tego można spotkać się oko w oko z potężnym i groźnym lampartem morskim. Na szczęście Nela nurkowała tylko z pingwinami, a 3-metrowego lamparta morskiego leżącego na krze oglądała z kajaka. Niesamowita przygoda! Jeśli i Ty chcesz poznać przygody Neli - polecam Ci jej książki podróżnicze wyd. Burda książki, w których odnajdziesz też treści multimedialne, ukryte w tajnych kodach.
Książkę można kupić tutaj: kultowy.pl

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1122729 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020