Hotel Zamek Dubiecko

Poznając rzeszowską ziemię, rezydowaliśmy w pięknym Zamku Dubiecko, historycznym miejscu z duszą. Nie tylko sam obiekt jest tutaj piękny, ale niesamowite jest jego otoczenie, z cudną pradoliną Sanu - atrakcyjnym miejscem spływów. Zamek otacza zabytkowy, stary park, w którym rośnie 300-letni dąb, świadek hitorii tych ziem. Zamek stanowi też perłę Karpackiego Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych, dlatego warto odwiedzić to miejsce na dłużej. Standardowy pokój w zamku bądź...

Poznając rzeszowską ziemię, rezydowaliśmy w pięknym Zamku Dubiecko, historycznym miejscu z duszą. Nie tylko sam obiekt jest tutaj piękny, ale niesamowite jest jego otoczenie, z cudną pradoliną Sanu - atrakcyjnym miejscem spływów. Zamek otacza zabytkowy, stary park, w którym rośnie 300-letni dąb, świadek hitorii tych ziem. Zamek stanowi też perłę Karpackiego Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych, dlatego warto odwiedzić to miejsce na dłużej.

Standardowy pokój w zamku bądź budynku hotelowym w parku zamkowym zawiera wszystko, co pokój hotelowy powinien oferować. Jest Internet, telewizor LCD, szafa, część wypoczynkowa, łazienka z prysznicem i oczywiście ręczniki. Wszystko zachowane jest dobrym stylu, gustownie i elegancko urządzone, jak na zamek przystało. Jako minus mogę uznać, że czasem brakowało osoby w Recepcji.

Unikalnych doznań smakowych dostarczyła nam restauracja zamkowa, w której szefem kuchni jest utalentowany Janusz Pyra. Potrafi on przyrządzić dziczyznę jak mało kto, a i śniadaniami dopieszcza podniebienia. A na łaknących luksusu czeka strefa relaksu z sauną fińską i wanną z hydromasażem.

W Hotelu Zamek Dubiecko spędziliśmy naprawdę miłe i spokojne chwile, których tak człowiek oczekuje po całodziennym, aktywnym zwiedzaniu. Tutejsza atmosfera koi nerwy i pozwala odpocząć.

Ciekawostką jest, że ponoć to tutaj, w Zamku Dubiecko powstała królowa polskich kolęd – "Bóg się rodzi". Dreszczyku dodaje fakt, że historia zamku wiąże się z Biskupem i Diabłem. Czemu?? To tutaj na świat przyszedł - Ignacy Krasicki - literat i wpływowy biskup, ale z drugiej strony działał tu również Stanisław Stadnicki, zły człowiek zwany wprost Diabłem.

Zamek Dubiecko
ul. Zamkowa 1, Dubiecko
16/ 651-10-58, 575-320-770
recepcja@dubiecko.com
http://zamek.dubiecko.com

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024