Hotel Zamek Dubiecko

Hotel Zamek Dubiecko

Recenzje
2017-06-13

Poznając rzeszowską ziemię, rezydowaliśmy w pięknym Zamku Dubiecko, historycznym miejscu z duszą. Nie tylko sam obiekt jest tutaj piękny, ale niesamowite jest jego otoczenie, z cudną pradoliną Sanu - atrakcyjnym miejscem spływów. Zamek otacza zabytkowy, stary park, w którym rośnie 300-letni dąb, świadek hitorii tych ziem. Zamek stanowi też perłę Karpackiego Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych, dlatego warto odwiedzić to miejsce na dłużej.Standardowy pokój w zamku bądź budynku hotelowym w parku zamkowym zawiera wszystko, co pokój hotelowy powinien oferować. Jest Internet, telewizor LCD, szafa, część wypoczynkowa, łazienka z prysznicem i oczywiście ręczniki. Wszystko zachowane jest dobrym stylu, gustownie i elegancko urządzone, jak na zamek przystało. Jako minus mogę uznać, że czasem brakowało osoby w Recepcji.Unikalnych doznań smakowych dostarczyła nam restauracja zamkowa, w której szefem kuchni jest utalentowany Janusz Pyra. Potrafi on przyrządzić dziczyznę jak mało kto, a i śniadaniami dopieszcza podniebienia. A na łaknących luksusu czeka strefa relaksu z sauną fińską i wanną z hydromasażem.

W Hotelu Zamek Dubiecko spędziliśmy naprawdę miłe i spokojne chwile, których tak człowiek oczekuje po całodziennym, aktywnym zwiedzaniu. Tutejsza atmosfera koi nerwy i pozwala odpocząć.

Ciekawostką jest, że ponoć to tutaj, w Zamku Dubiecko powstała królowa polskich kolęd – "Bóg się rodzi". Dreszczyku dodaje fakt, że historia zamku wiąże się z Biskupem i Diabłem. Czemu?? To tutaj na świat przyszedł - Ignacy Krasicki - literat i wpływowy biskup, ale z drugiej strony działał tu również Stanisław Stadnicki, zły człowiek zwany wprost Diabłem.Zamek Dubiecko
ul. Zamkowa 1, Dubiecko
16/ 651-10-58, 575-320-770
recepcja@dubiecko.com
http://zamek.dubiecko.com

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020