Hotel Pałac Pakoszów Piechowice

Hotel Pałac Pakoszów Piechowice

Recenzje
2017-06-08

Chcesz się poczuć przez kilka dni jak księżniczka albo chcesz, żeby Twoja partnerka doznała takiego odczucia? Polecam pobyt w cudnym Pałacu Pakoszów w Piechowicach, u stóp Karkonoszy. Pięknie odrestaurowany obiekt otworzył swe podwoje dla turystów i powstał tu luksusowy Hotel z Restauracją. Późnobarokowy pałac z mansardowym dachem zakupił w 2005 roku wnuk ostatniej właścicielki - Hagen Hartmann i z dużym wysiłkiem oraz pomocą architekta Christophera Jana Schmidt doprowadził zniszczony obiekt do obecnego stanu.Najpiękniejsza jest tutaj wspaniale odrestaurowana sala barokowa na piętrze, której sufit pokryty jest alegorycznymi freskami. Bardzo cenny jest zachowany kominek z piaskowca i kaflami z Delft z XVIII wieku. Ujmuje też biblioteka. Te historyczne wnętrza udostępnione są też dla gości z zewnątrz.Ale pokoje hotelowe w pałacu nie są mniej eleganckie. Zdobią je antyczne meble, szlachetne materiały i marmurowe łazienki. Jest też luksus i wygoda, łazienki mają podgrzewane podłogi, a ponadto w pokojach są telewizory LCD, lodówki, minibarki i sejfy. Działa też klimatyzacja oraz Wi-Fi. Nawet sala zabaw dla dzieci utrzymana jest w klimacie pałacu. To nie wszystko dla najmłodszych gości, w ogrodzie stanęła trampolina i mini plac zabaw.

W skrzydle pałacu zorganizowano strefę Wellnes z basenem. I tutaj znów szlachetne materiały - grecki marmur na basenie, kanadyjski, czerwony cedr i granitowe kamienie w saunie fińskiej. Relaks możliwy jest z obu stron pałacu, z jednej panuje cisza w zimowym ogrodzie, zaś z drugiej strony znajduje się słoneczny taras z widokiem na piękną panoramę Karkonoszy. Na aktywnych czekają wysokiej jakości urządzenia fitness, na tych, co wolą odpocząć, masaże i zabiegi kosmetyczne.

Naszym córom bardzo spodobał się nasz obszerny pokój, ponad którym górowała antresola. To było wyśmienite miejsce dla nich, które od razu sobie zarezerwowały :) Mimo elegancji tego miejsca, czuliśmy się tutaj bardzo dobrze, a pomagały w tym również wspaniałe śniadania w Restauracji. Polecam pobyt w Pałacu Pakoszów wszystkim, którzy chcą choć na parę dni oderwać się od codziennej rzeczywistości!Pałac Pakoszów
ul. Zamkowa 3, Piechowice
75/ 769-37-17
info@palac-pakoszow.pl
www.palac-pakoszow.pl

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020