Hotel Pałac Pakoszów Piechowice

Chcesz się poczuć przez kilka dni jak księżniczka albo chcesz, żeby Twoja partnerka doznała takiego odczucia? Polecam pobyt w cudnym Pałacu Pakoszów w Piechowicach, u stóp Karkonoszy. Pięknie odrestaurowany obiekt otworzył swe podwoje dla turystów i powstał tu luksusowy Hotel z Restauracją. Późnobarokowy pałac z mansardowym dachem zakupił w 2005 roku wnuk ostatniej właścicielki - Hagen Hartmann i z dużym wysiłkiem oraz pomocą architekta Christophera Jana Schmidt doprowadził...

Chcesz się poczuć przez kilka dni jak księżniczka albo chcesz, żeby Twoja partnerka doznała takiego odczucia? Polecam pobyt w cudnym Pałacu Pakoszów w Piechowicach, u stóp Karkonoszy. Pięknie odrestaurowany obiekt otworzył swe podwoje dla turystów i powstał tu luksusowy Hotel z Restauracją. Późnobarokowy pałac z mansardowym dachem zakupił w 2005 roku wnuk ostatniej właścicielki - Hagen Hartmann i z dużym wysiłkiem oraz pomocą architekta Christophera Jana Schmidt doprowadził zniszczony obiekt do obecnego stanu.

Najpiękniejsza jest tutaj wspaniale odrestaurowana sala barokowa na piętrze, której sufit pokryty jest alegorycznymi freskami. Bardzo cenny jest zachowany kominek z piaskowca i kaflami z Delft z XVIII wieku. Ujmuje też biblioteka. Te historyczne wnętrza udostępnione są też dla gości z zewnątrz.

Ale pokoje hotelowe w pałacu nie są mniej eleganckie. Zdobią je antyczne meble, szlachetne materiały i marmurowe łazienki. Jest też luksus i wygoda, łazienki mają podgrzewane podłogi, a ponadto w pokojach są telewizory LCD, lodówki, minibarki i sejfy. Działa też klimatyzacja oraz Wi-Fi. Nawet sala zabaw dla dzieci utrzymana jest w klimacie pałacu. To nie wszystko dla najmłodszych gości, w ogrodzie stanęła trampolina i mini plac zabaw.

W skrzydle pałacu zorganizowano strefę Wellnes z basenem. I tutaj znów szlachetne materiały - grecki marmur na basenie, kanadyjski, czerwony cedr i granitowe kamienie w saunie fińskiej. Relaks możliwy jest z obu stron pałacu, z jednej panuje cisza w zimowym ogrodzie, zaś z drugiej strony znajduje się słoneczny taras z widokiem na piękną panoramę Karkonoszy. Na aktywnych czekają wysokiej jakości urządzenia fitness, na tych, co wolą odpocząć, masaże i zabiegi kosmetyczne.

Naszym córom bardzo spodobał się nasz obszerny pokój, ponad którym górowała antresola. To było wyśmienite miejsce dla nich, które od razu sobie zarezerwowały 🙂 Mimo elegancji tego miejsca, czuliśmy się tutaj bardzo dobrze, a pomagały w tym również wspaniałe śniadania w Restauracji. Polecam pobyt w Pałacu Pakoszów wszystkim, którzy chcą choć na parę dni oderwać się od codziennej rzeczywistości!

Pałac Pakoszów
ul. Zamkowa 3, Piechowice
75/ 769-37-17
info@palac-pakoszow.pl
www.palac-pakoszow.pl

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024