Restauracja Przystanek Leśniów

Restauracja Przystanek Leśniów

Recenzje
2017-05-15

Przy okazji jednego z wielu naszych pobytów na pięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odwiedziliśmy Restaurację Przystań Leśniów, która jest bardzo ładnie położona w północnej części Jury, w miejscowości Żarki, a dokładniej w dzielnicy Leśniów. Tuż u bram słynnego Sanktuarium MB Leśniowskiej z figurą "uśmiechniętej Maryi".Restauracja Przystań Leśniów to elegancka miejscówka, w której nie tylko zjesz smaczny obiad czy deser, ale dodatkowo możesz skorzystać z noclegu. Nietypową ofertą są tutaj z pewnością przejażdzki pojazdami militarnymi po Jurze, wypożyczalnia rowerów i nart oraz mapy i foldery turystyczne. To miejsce żyje i jest wprost wymarzone dla turystów. A po trudach wypraw można skorzystać z sauny suchej lub z hydromasaży.Ale słów kilka o samej Restauracji. Oferuje ona kuchnię śródziemnomorską, polską oraz regionalną. Odnajdziesz tu jurajskie przysmaki, jak ciemny chleb tatarczuch wypiekany z mąki gryczanej czy słynne jurajskie pieczonki duszone w żeliwnym garnku na ognisku, a składające się z ziemniaków, wędzonego boczku, kiełbasy, cebuli, marchwi i buraków. Są też dania, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym Gościom. Na Pielgrzymów i grupy zroganizowane czekają też Leśniowskie specjały podawane w opakowaniach jednorazowych, które wygodnie można zabrać ze sobą w dalszą podróż. 

W menu Restauracji odnaleźć można żurek uwielbiany przez nasze dzieci, steka z polędwicy wołowej, który zawsze podbije serca panów, pstrąga czy tagliatelle w sosie pomidorowym, z bazylią i parmezanem, będące elementem kuchni włoskiej. Wśród przystawek zainteresować mogą kalmar smażony na złoto oraz ogony krewetek. Dla tych, co unikają mięsa, polecam grillowany bakłażan lub chrupiącą bruschettę z kozim serem i pomidorami. W Menu pojawiają się też wkładki tematyczne, jak specjały Żydowskie czy Kaszubskie. To ciekawa inicjatywa.  Wszystko przygotowywane jest tutaj z dobrych jakościowo produktów i zaserwowane w miłej atmosferze. To sprawia, że chce się tutaj wracać i że Klientów Restauracji nie brakuje.

Rozkoszować się daniami można w wykwintnym wnętrzu albo na tarasie, z widokiem na Sanktuarium MB Patronki Rodzin w Leśniowie. Również kawa i ciasteczko smakuje w takich okolicznościach wybornie. Mieliśmy okazję się o tym przekonać.Przystań Turystyczna Leśniów
ul. Źródlana 5, Żarki
tel. 887-803-303
recepcja@przystanlesniow.pl
http://przystanlesniow.pl

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111425 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.