Restauracja Przystanek Leśniów

Przy okazji jednego z wielu naszych pobytów na pięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odwiedziliśmy Restaurację Przystań Leśniów, która jest bardzo ładnie położona w północnej części Jury, w miejscowości Żarki, a dokładniej w dzielnicy Leśniów. Tuż u bram słynnego Sanktuarium MB Leśniowskiej z figurą "uśmiechniętej Maryi". Restauracja Przystań Leśniów to elegancka miejscówka, w której nie tylko zjesz smaczny obiad czy deser, ale dodatkowo możesz skorzystać z...

Przy okazji jednego z wielu naszych pobytów na pięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odwiedziliśmy Restaurację Przystań Leśniów, która jest bardzo ładnie położona w północnej części Jury, w miejscowości Żarki, a dokładniej w dzielnicy Leśniów. Tuż u bram słynnego Sanktuarium MB Leśniowskiej z figurą "uśmiechniętej Maryi".

Restauracja Przystań Leśniów to elegancka miejscówka, w której nie tylko zjesz smaczny obiad czy deser, ale dodatkowo możesz skorzystać z noclegu. Nietypową ofertą są tutaj z pewnością przejażdzki pojazdami militarnymi po Jurze, wypożyczalnia rowerów i nart oraz mapy i foldery turystyczne. To miejsce żyje i jest wprost wymarzone dla turystów. A po trudach wypraw można skorzystać z sauny suchej lub z hydromasaży.

Ale słów kilka o samej Restauracji. Oferuje ona kuchnię śródziemnomorską, polską oraz regionalną. Odnajdziesz tu jurajskie przysmaki, jak ciemny chleb tatarczuch wypiekany z mąki gryczanej czy słynne jurajskie pieczonki duszone w żeliwnym garnku na ognisku, a składające się z ziemniaków, wędzonego boczku, kiełbasy, cebuli, marchwi i buraków. Są też dania, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym Gościom. Na Pielgrzymów i grupy zroganizowane czekają też Leśniowskie specjały podawane w opakowaniach jednorazowych, które wygodnie można zabrać ze sobą w dalszą podróż. 

W menu Restauracji odnaleźć można żurek uwielbiany przez nasze dzieci, steka z polędwicy wołowej, który zawsze podbije serca panów, pstrąga czy tagliatelle w sosie pomidorowym, z bazylią i parmezanem, będące elementem kuchni włoskiej. Wśród przystawek zainteresować mogą kalmar smażony na złoto oraz ogony krewetek. Dla tych, co unikają mięsa, polecam grillowany bakłażan lub chrupiącą bruschettę z kozim serem i pomidorami. W Menu pojawiają się też wkładki tematyczne, jak specjały Żydowskie czy Kaszubskie. To ciekawa inicjatywa.  Wszystko przygotowywane jest tutaj z dobrych jakościowo produktów i zaserwowane w miłej atmosferze. To sprawia, że chce się tutaj wracać i że Klientów Restauracji nie brakuje.

Rozkoszować się daniami można w wykwintnym wnętrzu albo na tarasie, z widokiem na Sanktuarium MB Patronki Rodzin w Leśniowie. Również kawa i ciasteczko smakuje w takich okolicznościach wybornie. Mieliśmy okazję się o tym przekonać.

Przystań Turystyczna Leśniów
ul. Źródlana 5, Żarki
tel. 887-803-303
recepcja@przystanlesniow.pl
http://przystanlesniow.pl

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024