Restauracja Przystanek Leśniów

Restauracja Przystanek Leśniów

Recenzje
2017-05-15

Przy okazji jednego z wielu naszych pobytów na pięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odwiedziliśmy Restaurację Przystań Leśniów, która jest bardzo ładnie położona w północnej części Jury, w miejscowości Żarki, a dokładniej w dzielnicy Leśniów. Tuż u bram słynnego Sanktuarium MB Leśniowskiej z figurą "uśmiechniętej Maryi".Restauracja Przystań Leśniów to elegancka miejscówka, w której nie tylko zjesz smaczny obiad czy deser, ale dodatkowo możesz skorzystać z noclegu. Nietypową ofertą są tutaj z pewnością przejażdzki pojazdami militarnymi po Jurze, wypożyczalnia rowerów i nart oraz mapy i foldery turystyczne. To miejsce żyje i jest wprost wymarzone dla turystów. A po trudach wypraw można skorzystać z sauny suchej lub z hydromasaży.Ale słów kilka o samej Restauracji. Oferuje ona kuchnię śródziemnomorską, polską oraz regionalną. Odnajdziesz tu jurajskie przysmaki, jak ciemny chleb tatarczuch wypiekany z mąki gryczanej czy słynne jurajskie pieczonki duszone w żeliwnym garnku na ognisku, a składające się z ziemniaków, wędzonego boczku, kiełbasy, cebuli, marchwi i buraków. Są też dania, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym Gościom. Na Pielgrzymów i grupy zroganizowane czekają też Leśniowskie specjały podawane w opakowaniach jednorazowych, które wygodnie można zabrać ze sobą w dalszą podróż. 

W menu Restauracji odnaleźć można żurek uwielbiany przez nasze dzieci, steka z polędwicy wołowej, który zawsze podbije serca panów, pstrąga czy tagliatelle w sosie pomidorowym, z bazylią i parmezanem, będące elementem kuchni włoskiej. Wśród przystawek zainteresować mogą kalmar smażony na złoto oraz ogony krewetek. Dla tych, co unikają mięsa, polecam grillowany bakłażan lub chrupiącą bruschettę z kozim serem i pomidorami. W Menu pojawiają się też wkładki tematyczne, jak specjały Żydowskie czy Kaszubskie. To ciekawa inicjatywa.  Wszystko przygotowywane jest tutaj z dobrych jakościowo produktów i zaserwowane w miłej atmosferze. To sprawia, że chce się tutaj wracać i że Klientów Restauracji nie brakuje.

Rozkoszować się daniami można w wykwintnym wnętrzu albo na tarasie, z widokiem na Sanktuarium MB Patronki Rodzin w Leśniowie. Również kawa i ciasteczko smakuje w takich okolicznościach wybornie. Mieliśmy okazję się o tym przekonać.Przystań Turystyczna Leśniów
ul. Źródlana 5, Żarki
tel. 887-803-303
recepcja@przystanlesniow.pl
http://przystanlesniow.pl

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020