Obiektyw Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8

Obiektyw Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8

Recenzje
2017-05-12

Obiektyw Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 to świetny wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów fotografii. Idealnie nadaje się do fotografii krajobrazowej, pięknie oddaje kolory. Ale dobrze sprawdzi się także w innych typach zdjęć.Ja używam ten obiektyw już od kilku lat i praktycznie nie zdejmuję tego szkła z puszki czyli aparatu. Tylko w wyjąkowych sytuacjach, np. kiedy chcę zbliżenia zwierząt i wyciągam obiektyw z dużym zoomem (teleobiektyw).Obiektyw Tamron dobrze ostrzy, jedynie przy złych warunkach oświetleniowych czyli gdy jest ciut ciemno, to wymaga dłuższego czasu na złapanie ostrości. Jak to się mówi "kręci mordką" wtedy i jest dość głośny. Malutką wadą jest jego waga, lustrzanka wraz z tym obiektywem trochę waży, więc na wycieczkach trzeba to nosić, ale to nie przeważa jakości zdjęć. Ktoś powie, dobrą komórką można też zrobić ładne zdjęcia. Tak, ale brak kontroli nad ostrością w przypadku komórek jest nie do przyjęcia dla mnie. Ponadto spróbuj takim aparatem zrobić zdjęcie we wnętrzu, np. w Muzeum czy w drewnianym, ciemnym kościółku. Obiektyw Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 świetnie sobie z tym radzi i za to go uwielbiam!

Minusem obiektywu jest fakt, że po kilku latach użytkownia guma się poluzowała i przy ustawianiu ogniskowej trochę mi pływa. Co natomiast cieszy w tym obiektywie, to fakt, że dzięki przysłonie f/2.8 można wykonać zdjęcia z pięknym efektem bokeh czyli delikatnie rozmytym tłem, które ładnie "wyciąga" nam fotografowany obiekt. To bardzo przydaje się np. przy portetach.

Zaletą jest też cena, za około 1600 zł można nabyć naprawdę dobrej jakości obiektyw, który przewyższa zdecydownie wszystkie obiektywy kitowe, a nie powala ceną, jak podobne obiektywy innych firm. Jako użytkownik jestem w pełni zadowolona, gdybym miała go kupić jeszcze raz, nie zastanawiałabym się, tylko go brała :)Specyfikacja obiektywu

Obiektyw: Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC
​Typ obiektywu: Uniwersalny zoom
Ogniskowa: 17-50 mm
Światłosiła: f/2.8
Ostrość: od 0.29 m
Maksymalna wartość przysłony: 32
Liczba listków na przysłonie: 7
Mechanizm autofokusa: AF
Konstrukcja: 19 elementów
Rozmiar filtra: 72 mm
Tryb Makro: Nie
Stabilizacja: Tak
Dostępne mocowania: Canon EF-S,    Nikon F
Wymiary: 79.6 x 94.5 mm
Waga: 570 g
Stabilizacja obrazu: Tak

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020