Sgarfittowa dekoracja na ścianie pałacu w Tucznie.

Tuczno

(4.3 głosów: 21)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Tucznie

Tuczno to niewielka miejscowość w województwie zachodniopomorskim, leżąca na wschód od Kalisza Pomorskiego i na zachód od Piły, przy trasie nr 177. W pobliżu rozlewają się malownicze zbiorniki wodne: Jezioro Tuczno, Jezioro Zamkowe oraz Jezioro Liptowskie (Lubiatowo).Tuczno leży na obrzeżach Drawieńskiego Parku Narodowego, co sprawia, że obszar ten jest cenny pod względem przyrodniczym i idealnie nadaje się na wypoczynek na łonie natury.

Zabytki w Tucznie

- Zamek w Tucznie, ul. Zamkowa - wspaniała budowla z XIV wieku, malowniczo ulokowana pomiędzy Jeziorem Tuczno i Jeziorem Zamkowym. W zamku mieści się m.in. hotel, a posiadłość otacza park krajobrazowy- Kościół Wniebowstąpienia NMP w Tucznie - XVI wieczna świątynia z barokowym wystrojem wnętrza

- Schrony w Tucznie - element Wału PomorskiegoAtrakcje w Tucznie

- Malownicze jeziora otaczające Tuczno niemal z każdej strony dostarczają wielu atrakcji na letni wypoczynek, są tu ośrodki wczasowe, pola namiotowe, poza tym jeziora stanowią raj dla wędkarzy

- Drawieński Park Narodowy

- Szlaki turystyczne - rowerowe i piesze

- Stadniny koni - ośrodki konne w Rusinowie i Nowej Studnicy

Oficjana strona Tuczna

Tuczno noclegi

Tuczno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Tucznie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°11'35N, 16°9'5E
09 luty 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację