Opis Szczecinka

Szczecinek leżący w województwie zachodniopomorskim to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości Pojezierza Drawskiego. Miasto, w którym blisko 700-letnia tradycja harmonijnie splata się z nowoczesnością, oferuje przybywającym do nas turystom coś więcej niż zwykły wypoczynek.To piękne położenie na przesmyku dwóch malowniczych jezior - Trzesiecko i Wielimie sprawia, że już od wielu lat Szczecinek stanowi doskonałą bazę dla miłośników turystyki kwalifikowanej i sportów ekstremalnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej że Szczecinek coraz częściej postrzegany jest jako lokalny lider usług turystycznych oraz bardzo ważny ośrodek popularnej w naszym kraju turystyki sportowej.

Szczecinek
Szczecinek

Rekreacja w Szczecinku

Posiadamy kameralny stadion piłkarski, który w opinii fachowców uznany został za najpiękniej położony obiekt tego typu na całym Pomorzu Zachodnim. Na uwagę zasługują również: nowoczesny kompleks krytych basenów, dwie pełnowymiarowe hale sportowe, wypożyczalnie sprzętu pływającego, w których oprócz kajaków, łodzi wiosłowych i rowerów wodnych można wynająć również żaglówki.

Amatorzy dwóch kółek znajdą tutaj znakomicie oznakowane szlaki rowerowe (około 600 km!), których sieć prowadzi przez najbardziej malownicze rejony Powiatu Szczecineckiego. Nie zabraknie też wielu atrakcji dla miłośników nart wodnych, windsurfingu, nurkowania, kajakowych spływów i jazdy konnej. Zwłaszcza Ci pierwsi znajdą tu wiele powodów do radości, gdyż w 2008 roku oddany zostanie do użytku największy w Polsce wyciąg narciarski. Po Jeziorze Trzesiecko regularnie kursuje też Szczecinecki Tramwaj Wodny – Bayern, którym, przy akompaniamencie tradycyjnego jazzu, granego oczywiście na żywo, można popłynąć w rejs po najbardziej malowniczych zatoczkach jeziora oraz dotrzeć do znajdujących się w zabytkowym parku miejskim urokliwych restauracji i kafejek.

Szczecinek
Szczecinek
Szczecinek


Więc, kiedy będziecie Państwo gnali krajową jedenastką nad nasze kapryśne morze, przeklinając po drodze korki i fotoradary, dajcie szanse swoim marzeniom i zatrzymajcie się w Szczecinku, bo to miasto, w którym naprawdę warto zostać na dłużej. Do zakochania w Szczecinku !

Tekst: SAPiK

Szczecinek
Szczecinek


Szczecinek Szczecinek Ratusz Szczecinek Szczecinek Szczecinek Szczecinek

Szczecinek noclegi

Szczecinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Szczecinku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021