Szczecinek, Danusia

Szczecinek

(4.6 głosów: 40)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Szczecinek leżący w województwie zachodniopomorskim to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości Pojezierza Drawskiego. Miasto, w którym blisko 700-letnia tradycja harmonijnie splata się z nowoczesnością, oferuje przybywającym do nas turystom coś więcej niż zwykły wypoczynek.

To piękne położenie na przesmyku dwóch malowniczych jezior - Trzesiecko i Wielimie sprawia, że już od wielu lat Szczecinek stanowi doskonałą bazę dla miłośników turystyki kwalifikowanej i sportów ekstremalnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej że Szczecinek coraz częściej postrzegany jest jako lokalny lider usług turystycznych oraz bardzo ważny ośrodek popularnej w naszym kraju turystyki sportowej.

Szczecinek, Danusia
Szczecinek, Danusia


Rekreacja w Szczecinku

Posiadamy kameralny stadion piłkarski, który w opinii fachowców uznany został za najpiękniej położony obiekt tego typu na całym Pomorzu Zachodnim. Na uwagę zasługują również: nowoczesny kompleks krytych basenów, dwie pełnowymiarowe hale sportowe, wypożyczalnie sprzętu pływającego, w których oprócz kajaków, łodzi wiosłowych i rowerów wodnych można wynająć również żaglówki.

Amatorzy dwóch kółek znajdą tutaj znakomicie oznakowane szlaki rowerowe (około 600 km!), których sieć prowadzi przez najbardziej malownicze rejony Powiatu Szczecineckiego. Nie zabraknie też wielu atrakcji dla miłośników nart wodnych, windsurfingu, nurkowania, kajakowych spływów i jazdy konnej. Zwłaszcza Ci pierwsi znajdą tu wiele powodów do radości, gdyż w 2008 roku oddany zostanie do użytku największy w Polsce wyciąg narciarski. Po Jeziorze Trzesiecko regularnie kursuje też Szczecinecki Tramwaj Wodny – Bayern, którym, przy akompaniamencie tradycyjnego jazzu, granego oczywiście na żywo, można popłynąć w rejs po najbardziej malowniczych zatoczkach jeziora oraz dotrzeć do znajdujących się w zabytkowym parku miejskim urokliwych restauracji i kafejek.

Szczecinek, Danusia
Szczecinek, Danusia

Więc, kiedy będziecie Państwo gnali krajową jedenastką nad nasze kapryśne morze, przeklinając po drodze korki i fotoradary, dajcie szanse swoim marzeniom i zatrzymajcie się w Szczecinku, bo to miasto, w którym naprawdę warto zostać na dłużej. Do zakochania w Szczecinku !

Tekst: SAPiK

Szczecinek, Danusia
Szczecinek, Danusia
Szczecinek, Danusia


Noclegi w Szczecinku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Szczecinek - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Szczecinka

Turyści najczęściej odwiedzają: Ratusz w Szczecinku, a potem Wieża Bismarcka w Szczecinku i Owadogigant w Lubnicy.

Szczecinek, Danusia
Szczecinek Ratusz, Danusia
Szczecinek, Danusia
Szczecinek, Danusia
Szczecinek, Danusia
Szczecinek, Danusia
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023