Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°13'60" N, 17°46'0" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-01 02:00

Opis Sulęczyna

Sulęczyno to duża kaszubska wieś letniskowa o długim rodowodzie, leżąca w województwie pomorskim, na zachód od Kartuz, na Pojezierzu Kaszubskim, nad rzeką Słupią.W pobliżu Sulęczyna rozlewają się jeziora Mausz, Węgorzyno i Gowidlińskie, przez które przepływa Słupia, dlatego Sulęczyn to punkt etapowy spływów kajakowych. Rozwinęła się tutaj infrastruktura turystyczna, a od 1996 roku w Sulęczynie odbywa się doroczny lipcowy festiwal plenerowy Jazz w Lesie.

Sulęczyno
Sulęczyno

Atrakcje w Sulęczynie

- Jezioro Węgorzyno - jezioro z plażą, kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu wodnego

- Jezioro Gowidlińskie

Jezioro Węgorzyno
Jezioro Węgorzyno
Jezioro Węgorzyno


- Kościół Św. Trójcy - neogotycki kościół z 1874 roku, powstały w miejscu drewnianej kaplicy

- Pałac w Sulęczynie - zespół pałacowo-dworski z XVIII wieku, dawna rezydencja Heidensteinów i Łaszewskich, obecnie miejsce organizowania festiwalu Jazz w Lesie

Jezioro Węgorzyno
Jezioro Węgorzyno


Sulęczyno

Sulęczyno noclegi

Sulęczyno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Sulęczynie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020