Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°28'27" N, 20°1'32" E
Łódzkie
2016-10-15
2020-02-03 02:01

Opis Smardzewic

Smardzewice to niewielka miejscowość wypoczynkowo - letniskowa pięknie położona pośród lasów, nad Zalewem Sulejowskim, w województwie łódzkim, w pobliżu Tomaszowa Mazowieckiego.Smardzewice mają bardzo dogodne położenie komunikacyjne, bliskość drogi krajowej Łódź - Radom oraz trasy szybkiego ruchu łączacej Warszawę ze Śląskiem sprawia, że dotarcie tutaj nie sprawia żadnych problemów.

Biała Góra w Smardzewicach
Biała Góra w Smardzewicach

Atrakcje w Smardzewicach

Okolica Smardzewic jest bardzo ciekawa dla turystów - jezioro, lasy, zabytki architektoniczne przyciągają tu w sezonie sporo letników. Około 3 km stąd, w Książu, znajduje się ponadto bardzo popularny rezerwat żubrów - dar polonii amerykańskiej.

Nad rzeką Pilicą w Smardzewicach Rezerwat żubrów w Książu Zalew Sulejowski w Smardzewicach

Smardzewice noclegi

Smardzewice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Smardzewicach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020