Polana Zbójecka w Rymanowie

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Polana Zbójecka w Rymanowie to ponoć najbardziej magiczna polana w Rymanowie Zdroju, pełna słońca i pozytywnych myśli. W tak zareklamowane miejsce trudno nie chcieć podążyć. A zaprasza tu Uzdrowisko w Rymanowie oraz Gospodarz Agroturystyki "Dom Pod Lipą" - Pan Adam Śliwka, który wskrzesił na polanie Horodziska dawnych rymanowskich zbojów.

Stanęli jak zaklęci, wydłubani w drzewie, dobrze opisani na tablicach. A są to: kochany i uśmiechnięty Chroboczek, Dziurawy z jednym okiem, niezwykle silny Kiep, niezniszczalny Skała, Śliski z gładkim czołem, herszt grupy Ważny i zbójecka panna Hanka - piękna i silna, że chłopu dałaby rady. Żyli tu i łupili wówczas, gdy przebiegał tędy trakt kupiecki. 

Ludzie mówią, że zbójów takich to ze świecą szukać, tylko bogatych i skąpych okradali, zaś biednych w spokoju zostawiali, a nawet pomagali. Do dziś ludzie śpiewają o nich, pamiętają...

Na Polanie Zbójeckiej powstała też infrastruktura turystyczna - ławeczki i wiaty biwakowe. Płynie tędy potok Czarny i wiedzie w pobliżu Rymanowska Trasa Fitness. Warto odwiedzić to miejsce będąc w tym podkarpackim uzdrowisku.

Polana Zbójecka
ul. Wyspieńskiego, Rymanów

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.3 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024