Park Cytadela w Poznaniu

52°25'18" N
16°56'7" E
Wielkopolskie
2015-10-06 12:16:47
84m npm
Ważna
Zdjęcia (1)

Park Cytadela w Poznaniu to przepiękny, rozległy park położony na północ od Starego Miasta, powstały w miejscu XIX-wiecznej Cytadeli.W pozostałościach fortyfikacji mieści się obecnie Muzeum Uzbrojenia z ekspozycją sprzętu wojskowego. Dodatkowo fragmenty poznańskich fortyfikacji można oglądać w postaci fortów porozrzucanych po całym mieście.

W Forcie VII urządzono Muzeum Martyrologii Wielkopolan. Na stoku Cytadeli urządzono cmentarz dla żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.Sam park przyciąga piękną zielenią i kolorami kwitnących kwiatów, można tu poleżeć na trawie, odpocząć czy nawet się poopalać. Dla bardziej aktywnych ciekawszym zajęciem będzie jazda na rowerze czy rolkach itd. Miejsca na tego typu wypoczynek jest tutaj pod dostatkiem.

W Parku Cytadela pooglądać można również liczne historyczne pomniki, a wiec dla każdego coś miłego. Jednym z nich jest Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami.

Park Cytadela
Wzgórze Cytadela, aleja Armii Poznań, ul. Za Cytadelą i inne, Poznań
 

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

2013-10-16 14:11:17

Ktoś bedzie musiał się znaleźć, Poznaniacy znają się na rzeczy, nie pozwolą się Cytadeli rozsypać.

2009-08-25 20:25:13
Na razie pozostaje nam Fort Colomb...Przejmujące miejsce. Słyszałam jednak,że w końcu kolejny fort zostanie odnowiony i przystosowany do zwiedzania. Jak zwykle przez ludzi z pasją... Dobrze,że tacy istnieją, bo aż żal patrzeć, jak takie historyczne cudeńka niszczeją!
Gość
2005-11-15 13:24:13
jestem czestym bywalcem cytadeli!!moim zdaniem cytadela przyciagala by wiecej milosnikow zbrojen i budowli wojennych gdyby zazad cytadeli umozliwil chociaz czesciowe zwiedzanie podziemi tej jakze okazalej fortyfikacji!!mam wielka nadzieje ze z czasem bedzie to mozliwe i kazdy z nas po umieszczeniu oplaty bedzie mogl zwiedzic chociaz czesc podziemi cytadeli!!!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: