Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

Muzeum Zielona Góra
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze powstało w 1922 roku i sukcesywnie się rozwijało. Siedziba Muzeum mieści się w budynku wybudowanym w 1889 roku na potrzeby Starostwa Powiatu Zielonogórskiego.

Muzeum Wina i Tortur

Obecne Muzeum Ziemi Lubuskiej składa się z kilku działów, m.in: Sztuki Współczesnej, Sztuki Dawnej i Działu Historycznego. W 2006 roku z Działu Winiarskiego - jedynego w Polsce utworzono Muzeum Wina, a w 2007 roku wyodrębniono nowy ciekawy dział - Muzeum Tortur.

Działalność instytucji koncentruje się głównie wokół problematyki związanej z historią i sztuką. Stałe ekspozycje poświęcone są dziejom miasta od średniowiecza po czasy współczesne, z podkreśleniem istotnej roli budowania lokalnej tożsamości.Muzeum Ziemi Lubuskiej
Al. Niepodległości 15, Zielona Góra
tel. 68/ 327-23-45
muzeum@man.zgora.pl
www.mzl.zgora.pl

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 12:00–17:00
  • czwartek: 12:00–17:00
  • piątek: 12:00–17:00
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Noclegi w Zielonej Górze

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 11)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024