Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Muzeum Zielona Góra, Artur

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

(4.3 głosów: 11)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze powstało w 1922 roku i sukcesywnie się rozwijało. Siedziba Muzeum mieści się w budynku wybudowanym w 1889 roku na potrzeby Starostwa Powiatu Zielonogórskiego.Muzeum Wina i Tortur

Obecne Muzeum Ziemi Lubuskiej składa się z kilku działów, m.in: Sztuki Współczesnej, Sztuki Dawnej i Działu Historycznego. W 2006 roku z Działu Winiarskiego - jedynego w Polsce utworzono Muzeum Wina, a w 2007 roku wyodrębniono nowy ciekawy dział - Muzeum Tortur.

Działalność instytucji koncentruje się głównie wokół problematyki związanej z historią i sztuką. Stałe ekspozycje poświęcone są dziejom miasta od średniowiecza po czasy współczesne, z podkreśleniem istotnej roli budowania lokalnej tożsamości.

, Artur
, Artur

Muzeum Ziemi Lubuskiej
Al. Niepodległości 15, Zielona Góra
tel. 68/ 327-23-45
muzeum@man.zgora.pl
www.mzl.zgora.pl, Artur

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 12:00–17:00
  • czwartek: 12:00–17:00
  • piątek: 12:00–17:00
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Zielona Góra noclegi

Zielona Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zielona Góra
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
51°56'31N, 15°30'32E
29 wrzesień 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację