Lubon Oboz Zaglady , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie

(4.5 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Luboniu, a dokładniej w Żabikowie, niedaleko Poznania, znajduje się Muzeum Martyrologiczne, które powstało na terenie dawnych obozów, które założyli tu Niemcy podczas II wojny światowej. Muzeum w Żabikowie można zwiedzać bezpłatnie, stoi tu pomnik "Nigdy wojny".Obóz pracy przymusowej

Warunki życia w hitlerowskim obozie pracy przymusowej były straszne - terror, chłód, głód, wyniszczająca praca, tak więc obóz pracy dla ludności żydowskiej stał się faktycznie miejscem eksterminacji. Codziennością były kary chłosty, bicie i publiczne egzekucje, tak więc w obozie panowała bardzo wysoka śmiertelność wśród więźniów.

Lubon Oboz , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Lubon Oboz , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Obóz karno-śledczy

Później istniał tu obóz karno-śledczy głównie dla Polaków, założony w kwietniu 1943 roku. Oficjalna jego nazwa to Więzienie Policji Bezpieczeństwa i Wychowawczy Obóz Pracy Poznań-Junikowo. Obóz zorganizowany na obszarze dawnej cegielni podlegał poznańskiemu gestapo, otoczony był podwójnym ogrodzeniem z gęstego drutu kolczastego pod wysokim napięciem oraz wieżami strażniczymi. Warunki życia w tym obozie niczym nie odbiegały od warunków w obozach koncentracyjnych. Obóz w Żabikowie był obozem przejściowym - stąd deportowano więźniów do obozów koncentracyjnych, a sporadycznie zwalniano. Osadzani byli tu więźniowie skazani za pospolite naruszenie przepisów prawa.Lubon Oboz , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Lubon Oboz , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Lubon Oboz Zaglady , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–15:00
  • środa: 09:00–15:00
  • czwartek: 09:00–15:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: 10:00–14:00
  • niedziela: 10:00–14:00

Adres

Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie
ul. Niezłomnych 2, Luboń
tel. 61/ 813-06-81
https://zabikowo.eu/

GPS: 52°21'13N, 16°52'0E

Luboń noclegi

Luboń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Luboń
Muzea i skanseny
Normalna
muzea obozy pracy
52°21'13N, 16°52'0E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021