Film Zamek Książ - niezwykły zamek i piękna przyroda. Zwiedzamy zamek, ruiny Starego Książa i palmiarnię

Zamek Książ to największy zamek Śląska i trzeci co do wielkości w całej Polsce. Jego majestatyczne mury kryją liczne i piękne komnaty z tą najwystawniejszą - Salą Maksymiliana. Otaczają go piękne ogrody oraz Książański Park Krajobrazowy.

Polecamy spacer do pobliskiego Zamku Stary Książ. Są to niezwykle romantyczne ruiny zamku, który został wybudowany przez Hochbergów w XVIII wieku. Posiadając bilet na zwiedzanie zamku, można wyruszyć również do wałbrzyskiej Palmiarni, która była prezentem Jana Henryka XV dla swojej żony - księżnej Daisy.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022
Pobierz naszą aplikację