Kościół Św. Marii Magdaleny w Łęcznej

Łęczna Kościół Św. Marii Magdaleny
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.8

Parafia w Łęcznej na Lubelszczyźnie istniała już w średniowieczu, pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1350 roku. Pierwotnie stał tu drewniany kościółek, który wytrwał do czasu pożaru w 1615 roku.

Kolejny, obecny kościół murowany, zbudowany został w latach 1618-31 z fundacji Adama Noskowskiego. Konsekrowano go w 1631 roku pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny.

Łęczna
Łęczna


Wiele razy świątynia ta była niszczona, począwszy od buntów kozackich i potopu szwedzkiego przez liczne pożary i ostatecznie przez wojny światowe, jednak za każdym razem kościół odbudowywano.

Kościół w Łęcznej jest murowany z kamienia i cegły, jednonawowy, w stylu renesansu lu­belskiego. Wnętrze reprezentuje wystrój baroko­wy. Przy wschodniej części nawy znajdują się dwie kaplice zbudowane w tym samym czasie co kościół. W ostatnich latach kościół Św. Marii Magdaleny w Łęcznej pięknie odmalowano. Znajduje się on na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego.

Łęczna
Łęczna

Kościół Św. Marii Magdaleny
ul. Świętoduska 2, Łęczna
tel. 81/752-35-89
www.magdalena.leczna.pl

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–19:00
  • wtorek: 07:00–19:00
  • środa: 07:00–19:00
  • czwartek: 07:00–19:00
  • piątek: 07:00–19:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 07:00–19:00

Noclegi w Łęcznej

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.8 głosów: 4)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024