Łęczna Kościół Św. Marii Magdaleny

Kościół Św. Marii Magdaleny w Łęcznej

(4.8 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Parafia w Łęcznej na Lubelszczyźnie istniała już w średniowieczu, pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1350 roku. Pierwotnie stał tu drewniany kościółek, który wytrwał do czasu pożaru w 1615 roku.Kolejny, obecny kościół murowany, zbudowany został w latach 1618-31 z fundacji Adama Noskowskiego. Konsekrowano go w 1631 roku pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny.

Łęczna
Łęczna

Wiele razy świątynia ta była niszczona, począwszy od buntów kozackich i potopu szwedzkiego przez liczne pożary i ostatecznie przez wojny światowe, jednak za każdym razem kościół odbudowywano.Kościół w Łęcznej jest murowany z kamienia i cegły, jednonawowy, w stylu renesansu lu­belskiego. Wnętrze reprezentuje wystrój baroko­wy. Przy wschodniej części nawy znajdują się dwie kaplice zbudowane w tym samym czasie co kościół. W ostatnich latach kościół Św. Marii Magdaleny w Łęcznej pięknie odmalowano. Znajduje się on na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego.

Kościół Św. Marii Magdaleny
ul. Świętoduska 2, Łęczna
tel. 81/752-35-89
www.magdalena.leczna.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–19:00
  • wtorek: 07:00–19:00
  • środa: 07:00–19:00
  • czwartek: 07:00–19:00
  • piątek: 07:00–19:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 07:00–19:00

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łęczna
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
51°18'20N, 22°53'7E
23 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację