Chełm Kościół Rozesłania Apostołów

Kościół Rozesłania Apostołów w Chełmie

(4.8 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Rozesłania Apostołów w Chełmie to późnobarokowa, trzynawowa świątynia murowana, będąca okazałą ozdobą miasta. Pierwszy drewniany kościół w tym miejscu został ufundowany w 1417 roku przez króla Polski Władysława Jagiełłę za zasługi Chorągwi Białego Niedźwiedzia z Chełma w bitwie pod Grunwaldem.Potem w 1585 roku stanął kościół murowany, rozebrany w 1754 roku. W latach 1753-63 zbudowano obecny kościół, z fundacji Marianny i Andrzeja Wolskich oraz Wacława Rzewuskiego. Kościół w Chełmie projektował słynny włoski architekt Paweł Antoni Fontana.

Chełm
Chełm

Świątynia cudem uniknęła zniszczeń w ciągu swej historii, ale była wiele razy remontowana.Muzeum parafialne

Na terenie kościelnym dostępne jest Muzeum, którego zwiedzanie rozpoczyna się od Loży Zachodniej, znajdującej się po prawej stronie świątyni. Prowadzą do niej kręcone, metalowe schody. Ponadto Muzeum prezentuje wiele eksponatów z różnych epok istnienia kościoła, m.in. XVII-wieczny obraz „Św. Augustyn zwalcza heretyków” malowany na desce, drewniane tabernakulum z 1756 roku, liczne chorągwie, relikwiarze i inne zabytki. Muzeum powstało pod koniec 2010 roku.

Chełm Podziemia Kredowe
Chełm Podziemia Kredowe

W pobliżu znajduje się też wejście do Chełmskich Podziemii Kredowych.Kościół Rozesłania Apostołów
ul. Lubelska 55, Chełm
tel. 82/ 565-56-40
nowosad.andrzej@wp.pl
http://rozeslanie.pl

Kościół Rozesłania Apostołów w Chełmie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Chełma wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Chełm noclegi

Chełm to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chełm
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły kościoły barokowe
51°7'57N, 23°28'19E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021