Strzelin czynny kamieniołom granitu

Kamieniołom granitu w Strzelinie

(4.1 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kamieniołom granitu w Strzelinie to najgłębsze w Europie i drugie na świecie wyrobisko granitu. Potężny kamieniołom ma głębokość około 120 m, a jego dno jest częściowo zalane.  Można tu zobaczyć poniemieckie wieże wydobywcze.

Kamieniołom w Strzelinie jest nadal czynny, funkcjonuje tu, na ul. Kamiennej, Kopalnia Granitu. Od tej strony kamieniołom jest niedostępny, ale przy moście koło Biedronki można wejść na ścieżkę i dojść do wyrobiska.

Strzelin
Strzelin


Granit ze Strzelina przez wieki był wykorzystywany przy budowie wielu obiektów, nie tylko w Strzelinie i w Polsce, ale i w Europie. Z tego granitu zbudowane są m.in. przęsła mostu Poniatowskiego w Warszawie oraz liczne dworce kolejowe.

Kamieniołom granitu
ul. Kamienna, Strzelin

Strzelin noclegi

Strzelin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Kowalik
Wg napotkanych mieszkańców, prywatny właściciel zamknął dojście. Nie da się tam dostać. Szkoda
Ariel Małachowski
nie ma możliwości wejścia . bramy kopalni są zamknięte
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023