Kamieniołom granitu w Strzelinie

Kamieniołom granitu w Strzelinie

Kamieniołom granitu w Strzelinie to najgłębsze w Europie i drugie na świecie wyrobisko granitu. Potężny kamieniołom ma głębokość około 120 m, a jego dno jest częściowo zalane.  Można tu zobaczyć poniemieckie wieże wydobywcze.Kamieniołom w Strzelinie jest nadal czynny, funkcjonuje tu, na ul. Kamiennej, Kopalnia Granitu. Od tej strony kamieniołom jest niedostępny, ale przy moście koło Biedronki można wejść na ścieżkę i dojść do wyrobiska.

Strzelin czynny kamieniołom granitu
Strzelin czynny kamieniołom granitu

Granit ze Strzelina przez wieki był wykorzystywany przy budowie wielu obiektów, nie tylko w Strzelinie i w Polsce, ale i w Europie. Z tego granitu zbudowane są m.in. przęsła mostu Poniatowskiego w Warszawie oraz liczne dworce kolejowe.

Kamieniołom granitu
ul. Kamienna, StrzelinStrzelin noclegi

Strzelin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****
Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021