Kościół Św. Jana Chrzciciela w Biskupicach

Drewniany kościół w Biskupicach

(4.5 głosów: 2)

Pierwszy kościół w Biskupicach koło Byczyny powstał jako kościół ewangelicki około 1567 roku. Obecny drewniany kościół Św. Jana Chrzciciela to rzymsko-katolicki kościół filialny, zbudowany w miejscu wcześniejszej, zniszczonej świątyni w XVII wieku, a dokładniej w 1626 roku.Wieżę kościoła w Biskupicach dobudowano w 1776 roku. Jest to świątynia orientowana konstrukcji zrębowej ze szkieletową wieżą, pokrytą dachem namiotowym. Prostokątna nawa kościoła jest szersza od prezbiterium, wzniesiono przy niej kruchtę konstrukcji szkieletowo-słupowej z lożą kolatorską na piętrze. Dachy nad nawą oraz prezbiterium są siodłowe pokryte gontem.

Wnętrze świątyni

Ciekawe jest też wyposażenie kościoła Św. Jana Chrzciciela w Biskupicach. Na belce tęczowej widnieje krucyfiks z XVII wieku i napis upamiętniający budowę. Późnobarokowy ołtarz główny kryje posągi Boga Ojca, Mojżesza i Św. Jana Chrzciciela, są tu również widoczne kartusze herbowe. Ambona reprezentuje styl późnorenesansowy, a i ławy kościelne są zabytkowe.Kościół Św. Jana Chrzciciela
Biskupice 30, Biskupice

Biskupice noclegi

Biskupice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Biskupice
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
51°4'50N, 18°11'9E
14 lipiec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację