Kościół Św. Jana Chrzciciela w Biskupicach

Drewniany kościół w Biskupicach

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pierwszy kościół w Biskupicach koło Byczyny powstał jako kościół ewangelicki około 1567 roku. Obecny drewniany kościół Św. Jana Chrzciciela to rzymsko-katolicki kościół filialny, zbudowany w miejscu wcześniejszej, zniszczonej świątyni w XVII wieku, a dokładniej w 1626 roku.

Wieżę kościoła w Biskupicach dobudowano w 1776 roku. Jest to świątynia orientowana konstrukcji zrębowej ze szkieletową wieżą, pokrytą dachem namiotowym. Prostokątna nawa kościoła jest szersza od prezbiterium, wzniesiono przy niej kruchtę konstrukcji szkieletowo-słupowej z lożą kolatorską na piętrze. Dachy nad nawą oraz prezbiterium są siodłowe pokryte gontem.Wnętrze świątyni

Ciekawe jest też wyposażenie kościoła Św. Jana Chrzciciela w Biskupicach. Na belce tęczowej widnieje krucyfiks z XVII wieku i napis upamiętniający budowę. Późnobarokowy ołtarz główny kryje posągi Boga Ojca, Mojżesza i Św. Jana Chrzciciela, są tu również widoczne kartusze herbowe. Ambona reprezentuje styl późnorenesansowy, a i ławy kościelne są zabytkowe.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
Biskupice 30, BiskupiceBiskupice noclegi

Biskupice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022