Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Drewniany kościół w Biskupicach

Drewniany kościół w Biskupicach

Pierwszy kościół w Biskupicach koło Byczyny powstał jako kościół ewangelicki około 1567 roku. Obecny drewniany kościół Św. Jana Chrzciciela to rzymsko-katolicki kościół filialny, zbudowany w miejscu wcześniejszej, zniszczonej świątyni w XVII wieku, a dokładniej w 1626 roku.Wieżę kościoła w Biskupicach dobudowano w 1776 roku. Jest to świątynia orientowana konstrukcji zrębowej ze szkieletową wieżą, pokrytą dachem namiotowym. Prostokątna nawa kościoła jest szersza od prezbiterium, wzniesiono przy niej kruchtę konstrukcji szkieletowo-słupowej z lożą kolatorską na piętrze. Dachy nad nawą oraz prezbiterium są siodłowe pokryte gontem.Wnętrze świątyni

Ciekawe jest też wyposażenie kościoła Św. Jana Chrzciciela w Biskupicach. Na belce tęczowej widnieje krucyfiks z XVII wieku i napis upamiętniający budowę. Późnobarokowy ołtarz główny kryje posągi Boga Ojca, Mojżesza i Św. Jana Chrzciciela, są tu również widoczne kartusze herbowe. Ambona reprezentuje styl późnorenesansowy, a i ławy kościelne są zabytkowe.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
Biskupice 30, Biskupice

Biskupice noclegi

Biskupice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134499 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020