Drewniany kościół w Biskupicach

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Biskupicach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Pierwszy kościół w Biskupicach koło Byczyny powstał jako kościół ewangelicki około 1567 roku. Obecny drewniany kościół Św. Jana Chrzciciela to rzymsko-katolicki kościół filialny, zbudowany w miejscu wcześniejszej, zniszczonej świątyni w XVII wieku, a dokładniej w 1626 roku.

Wieżę kościoła w Biskupicach dobudowano w 1776 roku. Jest to świątynia orientowana konstrukcji zrębowej ze szkieletową wieżą, pokrytą dachem namiotowym. Prostokątna nawa kościoła jest szersza od prezbiterium, wzniesiono przy niej kruchtę konstrukcji szkieletowo-słupowej z lożą kolatorską na piętrze. Dachy nad nawą oraz prezbiterium są siodłowe pokryte gontem.Wnętrze świątyni

Ciekawe jest też wyposażenie kościoła Św. Jana Chrzciciela w Biskupicach. Na belce tęczowej widnieje krucyfiks z XVII wieku i napis upamiętniający budowę. Późnobarokowy ołtarz główny kryje posągi Boga Ojca, Mojżesza i Św. Jana Chrzciciela, są tu również widoczne kartusze herbowe. Ambona reprezentuje styl późnorenesansowy, a i ławy kościelne są zabytkowe.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
Biskupice 30, Biskupice

Noclegi w Biskupicach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 3)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024