Baśniowy Szlak w Suwałkach, Danusia

Baśniowy Szlak w Suwałkach

(5 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Baśniowy Szlak wiedzie przez ciekawe zakątki Suwalszczyzny, przez dolinę Czarnej Hańczy, Rospudy i Szeszupy. Ustanowiono na nim 7 przystanków zwanych Wioskami Bajek.Są to miejsce przeznaczone do wypoczynku, edukacji i rekreacji. Każda wioska poświęcona jest innej tematyce, choć wszystkie nawiązują do twórczości Marii Konopnickiej, która urodziła się właśnie w Suwałkach.

Zwiedzanie Szlaku ulatwiają Karty Wędrowców. Mała prowadzi po danej wiosce, zaś Duża po całym szlaku. Zdobywane na karcie pieczątek z kolejnych punktów szlaku stanowią dodatkową atrakcyjną pamiątkę jego przebycia.Przystanki na Szlaku

Kolejne przystanki na szlaku to: Zaułek Krasnoludków - Suwałki, Wioska Wesołych Wędrowców - Nowa Wieś, Wioska Darów Lasu - Kopiec, Wioska Dwóch Mistrzów - Puńsk, Wioska Zapomnianych Wojów - Bakałarzewo, Dolina Przygód nad Szeszupą - Rutka-Tartak, Miasteczko Sekretnych Uliczek - Sejny.

Baśniowy Szlak na Suwalszczyźnie
ul. Kościuszki 31, Suwałki
Ogród przy Muzeum im. Marii Konopnickiej
tel. 87/ 566-41-33
http://basniowyszlak.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:30–15:30
  • środa: 08:30–15:30
  • czwartek: 08:30–15:30
  • piątek: 08:30–15:30
  • sobota: 09:30–16:30
  • niedziela: 09:30–16:30

Suwałki noclegi

Suwałki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Suwałki
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki
54°5'48N, 22°55'41E
10 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację