Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Suwałki
Szlaki turystyczne
szlaki
Normalna
Podlaskie
2015-10-10
2020-01-28 13:46
54°5'48" N, 22°55'41" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Baśniowy Szlak wiedzie przez ciekawe zakątki Suwalszczyzny, przez dolinę Czarnej Hańczy, Rospudy i Szeszupy. Ustanowiono na nim 7 przystanków zwanych Wioskami Bajek.Są to miejsce przeznaczone do wypoczynku, edukacji i rekreacji. Każda wioska poświęcona jest innej tematyce, choć wszystkie nawiązują do twórczości Marii Konopnickiej, która urodziła się właśnie w Suwałkach.

Zwiedzanie Szlaku ulatwiają Karty Wędrowców. Mała prowadzi po danej wiosce, zaś Duża po całym szlaku. Zdobywane na karcie pieczątek z kolejnych punktów szlaku stanowią dodatkową atrakcyjną pamiątkę jego przebycia.

Przystanki na Szlaku

Kolejne przystanki na szlaku to: Zaułek Krasnoludków - Suwałki, Wioska Wesołych Wędrowców - Nowa Wieś, Wioska Darów Lasu - Kopiec, Wioska Dwóch Mistrzów - Puńsk, Wioska Zapomnianych Wojów - Bakałarzewo, Dolina Przygód nad Szeszupą - Rutka-Tartak, Miasteczko Sekretnych Uliczek - Sejny.Baśniowy Szlak na Suwalszczyźnie
ul. Kościuszki 31, Suwałki
Ogród przy Muzeum im. Marii Konopnickiej
tel. 87/ 566-41-33
http://basniowyszlak.pl

Suwałki noclegi

Suwałki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020