Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Baśniowy Szlak w Suwałkach, Danusia

Baśniowy Szlak w Suwałkach

(5 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Baśniowy Szlak wiedzie przez ciekawe zakątki Suwalszczyzny, przez dolinę Czarnej Hańczy, Rospudy i Szeszupy. Ustanowiono na nim 7 przystanków zwanych Wioskami Bajek.Są to miejsce przeznaczone do wypoczynku, edukacji i rekreacji. Każda wioska poświęcona jest innej tematyce, choć wszystkie nawiązują do twórczości Marii Konopnickiej, która urodziła się właśnie w Suwałkach.

Zwiedzanie Szlaku ulatwiają Karty Wędrowców. Mała prowadzi po danej wiosce, zaś Duża po całym szlaku. Zdobywane na karcie pieczątek z kolejnych punktów szlaku stanowią dodatkową atrakcyjną pamiątkę jego przebycia.Przystanki na Szlaku

Kolejne przystanki na szlaku to: Zaułek Krasnoludków - Suwałki, Wioska Wesołych Wędrowców - Nowa Wieś, Wioska Darów Lasu - Kopiec, Wioska Dwóch Mistrzów - Puńsk, Wioska Zapomnianych Wojów - Bakałarzewo, Dolina Przygód nad Szeszupą - Rutka-Tartak, Miasteczko Sekretnych Uliczek - Sejny.

Baśniowy Szlak na Suwalszczyźnie
ul. Kościuszki 31, Suwałki
Ogród przy Muzeum im. Marii Konopnickiej
tel. 87/ 566-41-33
http://basniowyszlak.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:30–15:30
  • środa: 08:30–15:30
  • czwartek: 08:30–15:30
  • piątek: 08:30–15:30
  • sobota: 09:30–16:30
  • niedziela: 09:30–16:30

Baśniowy Szlak w Suwałkach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Suwałek wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Suwałki noclegi

Suwałki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Suwałki
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki
54°5'48N, 22°55'41E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021