Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Twierdza Kostrzyn

Twierdza Kostrzyn

(4.8 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Twierdza Kostrzyn znajduje się w Kostrzynie nad Odrą, prawie na granicy Polski i Niemiec, niedaleko Parku Narodowego Ujście Warty. To efektownie zachowana dawna twierdza, mimo iż dość znacznie rozebrana w XX stuleciu. Fortyfikacja tego miejsca rozpoczęła się około połowy XVI wieku, a powstała na wzór fortec włoskich. Z czasem rozbudowywana, stała się arcydziełem sztuki fortyfikacyjnej. Do dziś przetrwały tu mury obronne, Brama Berlińska, Brama Chyżańska, dwa reweliny, trzy bastiony, fosy wewnętrzne i forty zewnętrzne.Twierdza znajduje się na terenie Starego Miasta Kostrzyn, całkowicie zniszczonego podczas II wojny światowej. Wojna spowodowała, że miasto zamarło na 50 lat, a dziś ruiny miasta, tzw. "Kostrzyńskie Pompeje" są jedyną w swoim rodzaju atrakcją turystyczną. Dobrze zachował się tu układ ulic, fundamenty oraz piwnice budynków.

Twierdza Kostrzyn
Twierdza Kostrzyn

Jeszcze niedawno miejsce po dawnej starówce budziło tęsknotę i smutek, obecnie rekonstrukcja nabiera realnych kształtów, spod hałd ziemi wyłoniły się ruiny starych kamienic i uliczek, a część obiektów twierdzy została odrestaurowana.Muzeum Twierdzy Kostrzyn

Od 2014 roku w Bastionie Filip prezentowana jest stała ekspozycja muzealna, ukazująca dzieje miasta i garnizonu od początku istnienia twierdzy oraz zmagań wojennych toczących się w okolicy na przestrzeni wieków. Ekspozycja jest interaktywna, turyści mają tu do dyspozycji oryginalne eksponaty i znaleziska, a także urządzenia audiowizualne (filmy, słuchowiska), makiety, modele, repliki broni itp.

Twierdza Kostrzyn
Twierdza Kostrzyn

Dla turystów dostępna jest też Brama Berlińska, gdzie można zobaczyć zabytki znalezione na terenie Starego Miasta Kostrzyn, w tym wieko sarkofagu Katarzyny Brunszwickiej (rekonstrukcja z 1882 roku), sarkofag ekshumacyjny z 1713 roku. W Bramie Berlińskiej powstał punkt Informacji Turystycznej.Muzeum Twierdzy Kostrzyn
ul. Graniczna 1, Kostrzyn nad Odrą
tel. 95/ 752-23-60
www.muzeum.kostrzyn.pl

Twierdza Kostrzyn
Twierdza Kostrzyn
Twierdza Kostrzyn

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–16:00
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Twierdza Kostrzyn na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kostrzyna nad Odrą wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kostrzyn nad Odrą noclegi

Kostrzyn nad Odrą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Twierdza Kostrzyn
Twierdza Kostrzyn
Kostrzyn nad Odrą
Twierdza Kostrzyn, Muzuem Twierdzy Kostrzyn
Twierdza Kostrzyn, Muzuem Twierdzy Kostrzyn
Muzeum w Bastionie Filip, Muzuem Twierdzy Kostrzyn
Muzeum w Bastionie Filip, Muzuem Twierdzy Kostrzyn
Muzeum w Bastionie Filip, Muzuem Twierdzy Kostrzyn
Muzeum w Bastionie Filip, Muzuem Twierdzy Kostrzyn
Muzeum w Bastionie Filip, Muzuem Twierdzy Kostrzyn
Twierdza Kostrzyn, Muzuem Twierdzy Kostrzyn
52°34'39N, 14°38'17E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021