Trójmiejski Park Krajobrazowy, toja1358

Trójmiejski Park Krajobrazowy

(4.6 głosów: 27)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Trójmiejski Park Krajobrazowy TPK został utworzony w 1979 roku. Obecnie powierzchnia Parku wynosi prawie 20 tys. ha, a otuliny ponad 16 tys. ha. Na obszarze Parku i otuliny powstał dodatkowo 10 rezerwatów przyrody, 20 użytków ekologicznych, 168 pomników przyrody, 1 zespół przyrodniczo-krajobrazowy oraz 2 obszary w ramach sieci Natura 2000.TPK obejmuje tereny leśne ze śródleśnymi enklawami rolniczymi. Na całość Parku składają się dwa rozległe kompleksy leśne - kompleks północny obejmuje część terenów Gdyni, Rumi, Szemudu i Wejherowa, zaś dwukrotnie mniejszy kompleks południowy to fragmenty terenów Gdyni, Sopotu i Gdańska czyli Trójmiasta, stąd nazwa.

Trójmiejski Park Krajobrazowy, toja1358
Trójmiejski Park Krajobrazowy, toja1358

Najcenniejsze walory przyrodnicze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to unikatowa polodowcowa rzeźba terenu, uformowana przez procesy związane ze zlodowaceniem, co miało miejsce 15 do 13 tys. lat temu.Szlaki w TPK

Wędrując po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym można korzystać ze znakowanych szlaków turystyki pieszej oraz szlaków turystyki kwalifikowanej, jak trasy rowerowe, narciarstwa biegowego, jazdy konnej oraz ścieżki dydaktyczne.

Trójmiejski Park Krajobrazowy, toja1358
Trójmiejski Park Krajobrazowy, toja1358

Przez Park biegnie 6 znakowanych szlaków turystyki pieszej, którymi można wędrować do innych atrakcyjnych miejsc Pojezierza Kaszubskiego:- Czerwony Szlak Wejherowski: Wejherowo - Sopot Kamienny Potok
- Czarny Szlak Zagórskiej Strugi: Wejherowo - Gdynia (Wzgórze Św. Maksymiliana)
- Niebieski Szlak Kartuski: Sopot Kamienny Potok - Kartuzy
- Zielony Szlak Skarszewski: Sopot Kamienny Potok - Skarszewy
- Żółty Szlak Trójmiejski: Gdańsk - Gdynia
- Czarny Szlak Wzgórz Szymbarskich: Sopot - Gołubie Kaszubskie - Kamienica Królewska

Trójmiejski Park Krajobrazowy, toja1358
, toja1358
Trójmiejski Park Krajobrazowy, toja1358

Trójmiejski Park Krajobrazowy
ul. Polanki 51, Gdańsk
tel. 58/ 552-34-68, 727-660-061
http://tpkgdansk.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk Sopot Trójmiasto
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe
54°26'52N, 18°31'18E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Karolina

Pięknie :-)

Karolina Snowarska
Ładny park
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021