Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Teatr w Rzeszowie

Teatr w Rzeszowie

(4.6 głosów: 30)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie to zawodowy teatr dramatyczny, a zarazem instytucja kultury województwa podkarpackiego. Budowę teatru rozpoczęto w roku 1890 i pierwotnie nosił on nazwę Teatru Narodowego Ziemii Rzeszowskiej.Jedną z pierwszych dyrektorek teatru była aktorka Wanda Siemaszowska i to właśnie jej teatr zawdzięcza obecną nazwę. W budynku teatru działa również Galeria Szejna.

Teatr w Rzeszowie mieści się w dwóch zabytkowych budynkach - Mała Scena w dawnym domu rodziny Holzów, zaś Duża Scena w dawnym budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" z lat 1890-1900.Obok znajduje się kompleks bernardyński - klasztor, sanktuarium i Ogrody Bernardyńskie.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej
ul. Sokoła 7/9, Rzeszów
tel. 17/ 853-20-01
http://teatr-rzeszow.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Rzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rzeszów
Inne budowle
Normalna
teatry
50°2'21N, 21°59'58E
11 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Grzegorz Gregor
28 lipiec 2017 12:49

5/5

Grzegorz Wieniawski
02 maj 2016 10:59

Śliczny

Grzegorz Krzemiński
24 kwiecień 2016 12:42

Śliczny Teatr

Grzegorz Rzeszów
23 kwiecień 2016 19:32

5/5

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację