Teatr w Rzeszowie

Teatr w Rzeszowie

(4.6 głosów: 30)

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie to zawodowy teatr dramatyczny, a zarazem instytucja kultury województwa podkarpackiego. Budowę teatru rozpoczęto w roku 1890 i pierwotnie nosił on nazwę Teatru Narodowego Ziemii Rzeszowskiej.Jedną z pierwszych dyrektorek teatru była aktorka Wanda Siemaszowska i to właśnie jej teatr zawdzięcza obecną nazwę. W budynku teatru działa również Galeria Szejna.

Teatr w Rzeszowie mieści się w dwóch zabytkowych budynkach - Mała Scena w dawnym domu rodziny Holzów, zaś Duża Scena w dawnym budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" z lat 1890-1900.Obok znajduje się kompleks bernardyński - klasztor, sanktuarium i Ogrody Bernardyńskie.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej
ul. Sokoła 7/9, Rzeszów
tel. 17/ 853-20-01
http://teatr-rzeszow.plRzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rzeszów
Inne budowle
Normalna
teatry
50°2'21N, 21°59'58E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Michał Skowron
Piękny widok zewnętrzny rzeszowskiego teatru. Bardzo bogato zdobiony
Grzegorz Gregor

5/5

Grzegorz Wieniawski

Śliczny

Grzegorz Krzemiński

Śliczny Teatr

Grzegorz Rzeszów

5/5

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021