Szlaki w Ustrzykach Górnych

Szlaki w Ustrzykach Górnych

Szlak czerwony (fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego Ustroń - Wołosate) z Ustrzyk Górnych biegnie przez Połoninę Caryńską (1297 m n.p.m.), Berehy, Połoninę Wetlińską (1255 m n.p.m.) do Smereka (1222 m n.p.m.) i jeszcze dalej, a w stronę przeciwną przez Szeroki Wierch (1293 m n.p.m.), Tarnicę (1346 m n.p.m.), Kopę Bukowską (1320 m n.p.m.) i Halicz (1333 m n.p.m.) do Wołosatego.Ustrzyki Górne - Połonina Caryńska, około 2,5 h
Ustrzyki Górne - Siodło pod Tarnicą, około 3 h, stąd 15 min na szczyt Tarnicy szlakiem żółtym (łącznikowym)
Ustrzyki Górne - Wołosate przez Halicz, Rozsypaniec, około 6,5 h

Szlak niebieski (graniczny) prowadzi wzdłuż południowej granicy od Łupkowa przez Okrąglik, Rabią Skałę, Kremenaros (tu zbiegają się 3 granice) i Wielką Rawkę oraz w stronę przeciwną przez Wołosate i Bukowe Berdo.

Ustrzyki Górne - Wielka Rawka, około 3,5 h
Wielka Rawka - Kremenaros, około 45 min
Kremenaros - Rabia Skała, około 5,5 h
Rabia Skała - Okrąglik, około 3,5 hPrzed wejściem na szlaki trzeba kupić bilet wstępu na teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Przełęcz Siodło, widok na Rawki

Ustrzyki Górne noclegi

Ustrzyki Górne to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021