54°39'33" N, 17°35'23" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-01-28 13:52

Opis Poraja

Poraj to zaciszna, letniskowa miejscowość kaszubska w województwie pomorskim, leżąca około 10 km na południe od Łeby, przy trasie nr 213, nad rzeką Łebą i Kanałem Łebskim.Jeśli nie lubisz zatłoczonych deptaków, a chcesz spędzić wakacje niedaleko Łeby i unikatowych ruchomych wydm, Poraj może stać się ciekawą alternatywą. Tym bardziej, że miejsce to jest niezwykle atrakcyjne pod względem przyrodniczym, leży na skraju Słowińskiego Parku Narodowego.

Tak więc poza typowym nadmorskim plażowaniem Poraj oferuje relaks na łonie natury - spacery po lasie, wędkowanie, ciszę i spokój.

Atrakcje w Poraju i okolicy

- Pałac w Poraju - zabytkowy pałac w otoczeniu parku ze stawami i wyspą, obecnie obiekt agroturystyczny- Jezioro Łebsko - duże jezioro przybrzeżne z ruchomymi piaskami, leży na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego

- Jezioro Sarbsko- Słowiński Park Narodowy z unikatowymi ruchomymi wydmami

- Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, nad Jeziorem Łebsko

Poraj koło Łeby noclegi

Poraj koło Łeby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Poraju. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021