50°59'2" N, 23°10'21" E
Lubelskie
2016-10-10
2020-02-03 02:00

Opis Krasnegostawu

Krasnystaw to ciekawe, zaciszne miasteczko w województwie lubelskim, leżące u ujścia rzeki Żółkiewki do Wieprza, około 30 km od Zamościa i Chełmu.Historia Krasnystawu

Krasnystaw to średniowieczny ośrodek, prawa miejskie otrzymał w 1394 roku, a w XV wieku nastąpił silny rozwój miasta za sprawą przechodzącego tu traktu handlowego.

Krasnystaw
Krasnystaw

Od XV do XIX w Krasnystaw był siedzibą biskupów chełmskich. Podczas potopu szwedzkiego zniszczono zamek i mury miejskie. Podczas II wojny światowej w Krasnystawie znajdowało się getto.

Zabytki w Krasnymstawie

- Kościół Św. Franciszka Ksawerego, ul. Kościelna - zespół pojezuicki z efektowną bazyliką i zabudowaniami klasztornymi

Krasnystaw
Krasnystaw
Krasnystaw


- Kolegium, ul. Piłsudskiego 5a - budowla z XVIII wieku, wchodząca w skład zespołu pojezuickiego, obecnie Muzeum Regionalne

- Rynek - plac 3 Maja z obecnym Ratuszem i fundamentami starego Ratusza

Krasnystaw
Krasnystaw


- Synagoga w Krasnymstawie, ul. Czysta 3

- Poaugustiański zespół klasztorny Stary i Nowy

Krasnystaw
Krasnystaw

- Jatki Miejskie, ul. Poniatowskiego 8 - zabytkowe budynki handlu z XX wieku

Krasnystaw noclegi

Krasnystaw to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Krasnymstawie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021