Kościół Św. Doroty w Licheniu Starym

Kosciół Św. Doroty
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Licheń Stary to dziś bardzo popularne miejsce na mapie Polski z racji największej świątyni w Polsce. Ale zanim doszło do jej budowy, stanął tu w 1858 roku tu dość skromny w swej formie neogotycki kościół Św. Doroty, który był wóczas główną świątynią sanktuarium maryjnego w Licheniu Starym.

To w kościele Św. Doroty zbudowanym z czerwonej cegły do 2006 roku znajdował się cudowny obraz Matki Boskiej Licheńskiej, który w 2017 roku obchodził 50-lecie koronacji papieskimi koronami. Wcześniej cudowny wizerunek wisiał na drzewie w pobliskim Lesie Grąblińskim, gdzie w 1850 roku doszło do objawień Matki Bożej pasterzowi Mikołajowi Sikatce.

Wnętrze kościoła Św. Doroty
Wnętrze kościoła Św. Doroty

Nie każdy może wie, że podczas II wojny światowej w kościele Św. Doroty w Licheniu Niemcy zaprawiali swych młodzieńców w okrucieństwie, bowiem powstała tu szkoła dla chłopców z Hitlerjugend. Później ten niechlubny moment w dziejach tego sanktuarium stał się jednym z powodów utworzenia Golgoty w akcie pokuty.

Kościół Św. Doroty
ul. Klasztorna, Licheń Stary
tel. (+ 48 63) 270 81
www.lichen.pl

Noclegi w Licheniu Starym

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4.3 głosów: 10)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 10)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024