Kosciół Św. Doroty

Kościół Św. Doroty w Licheniu Starym

(4.3 głosów: 10)

Licheń Stary to dziś bardzo popularne miejsce na mapie Polski z racji największej świątyni w Polsce. Ale zanim doszło do jej budowy, stanął tu w 1858 roku tu dość skromny w swej formie neogotycki kościół Św. Doroty, który był wóczas główną świątynią sanktuarium maryjnego w Licheniu Starym.To w kościele Św. Doroty zbudowanym z czerwonej cegły do 2006 roku znajdował się cudowny obraz Matki Boskiej Licheńskiej, który w 2017 roku obchodził 50-lecie koronacji papieskimi koronami. Wcześniej cudowny wizerunek wisiał na drzewie w pobliskim Lesie Grąblińskim, gdzie w 1850 roku doszło do objawień Matki Bożej pasterzowi Mikołajowi Sikatce.

Nie każdy może wie, że podczas II wojny światowej w kościele Św. Doroty w Licheniu Niemcy zaprawiali swych młodzieńców w okrucieństwie, bowiem powstała tu szkoła dla chłopców z Hitlerjugend. Później ten niechlubny moment w dziejach tego sanktuarium stał się jednym z powodów utworzenia Golgoty w akcie pokuty.Kościół Św. Doroty
ul. Klasztorna, Licheń Stary
tel. (+ 48 63) 270 81
www.lichen.pl

Licheń Stary noclegi

Licheń Stary to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Licheń Stary
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły neogotyckie
52°19'5N, 18°21'19E
13 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację