Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Doroty w Licheniu Starym

Kościół Św. Doroty w Licheniu Starym

Licheń Stary to dziś bardzo popularne miejsce na mapie Polski z racji największej świątyni w Polsce. Ale zanim doszło do jej budowy, stanął tu w 1858 roku tu dość skromny w swej formie neogotycki kościół Św. Doroty, który był wóczas główną świątynią sanktuarium maryjnego w Licheniu Starym.To w kościele Św. Doroty zbudowanym z czerwonej cegły do 2006 roku znajdował się cudowny obraz Matki Boskiej Licheńskiej, który w 2017 roku obchodził 50-lecie koronacji papieskimi koronami. Wcześniej cudowny wizerunek wisiał na drzewie w pobliskim Lesie Grąblińskim, gdzie w 1850 roku doszło do objawień Matki Bożej pasterzowi Mikołajowi Sikatce.

Wnętrze kościoła Św. Doroty
Wnętrze kościoła Św. Doroty

Nie każdy może wie, że podczas II wojny światowej w kościele Św. Doroty w Licheniu Niemcy zaprawiali swych młodzieńców w okrucieństwie, bowiem powstała tu szkoła dla chłopców z Hitlerjugend. Później ten niechlubny moment w dziejach tego sanktuarium stał się jednym z powodów utworzenia Golgoty w akcie pokuty.

Kościół Św. Doroty
ul. Klasztorna, Licheń Stary
tel. (+ 48 63) 270 81
www.lichen.plLicheń Stary noclegi

Licheń Stary to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020