Golgota w Licheniu

Golgota Licheńska
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Przy Sanktuarium Maryjnym w Licheniu koło Konina znajduje się jedna z największych w Polsce Golgot. Golgota Licheńska ma postać kamiennej góry wysokiej na 25 metrów. To labirynt przejść, grot i kapliczek, ponad którym góruje krzyż oraz postaci Matki Bożej oraz Św. Jana. Golgota w Licheniu to miejsce zadumy i rozmodlenia, chętnie odwiedzane przez pielgrzymów i turystów.

Powstanie Golgoty

Golgota w Licheniu to sztuczny twór, który powstał z pomysłu ks. Eugeniusza Makulskiego, jako dzieło pokuty i przebłagania za grzechy. Główną intencją twórcy była pokuta za istnienie w tutejszym kościele Św. Doroty szkoły niemieckiej dla chłopców z Hitlerjugend, ale także za wyrzucanie krzyży ze szkół i szpitali. Każdy jednak może zastanowić się tutaj nad swoim życiem i kamieniami dokładanymi do Golgoty każdego dnia...

Licheń GOLGOTA
Licheń GOLGOTA


Golgota Licheńska to również dar ludzi dla Pana Jezusa oraz Matki Bożej za opiekę nad narodem polskim. Ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na Bazylikę MB Licheńskiej, wieże innych kościołów oraz okoliczne jeziora.

Golgota Licheńska
ul. Klasztorna, Licheń Stary

Licheń GOLGOTA
Licheń GOLGOTA

 

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–20:00
  • wtorek: 06:00–20:00
  • środa: 06:00–20:00
  • czwartek: 06:00–20:00
  • piątek: 06:00–20:00
  • sobota: 06:00–20:00
  • niedziela: 06:00–20:00

Noclegi w Licheniu Starym

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Licheń GOLGOTA
Licheń GOLGOTA
Licheń GOLGOTA
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 78)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024