52°19'10" N, 18°21'21" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 06:00–20:00
  • wtorek: 06:00–20:00
  • środa: 06:00–20:00
  • czwartek: 06:00–20:00
  • piątek: 06:00–20:00
  • sobota: 06:00–20:00
  • niedziela: 06:00–20:00

Przy Sanktuarium Maryjnym w Licheniu koło Konina znajduje się jedna z największych w Polsce Golgot. Golgota Licheńska ma postać kamiennej góry wysokiej na 25 metrów. To labirynt przejść, grot i kapliczek, ponad którym góruje krzyż oraz postaci Matki Bożej oraz Św. Jana. Golgota w Licheniu to miejsce zadumy i rozmodlenia, chętnie odwiedzane przez pielgrzymów i turystów.Powstanie Golgoty

Golgota w Licheniu to sztuczny twór, który powstał z pomysłu ks. Eugeniusza Makulskiego, jako dzieło pokuty i przebłagania za grzechy. Główną intencją twórcy była pokuta za istnienie w tutejszym kościele Św. Doroty szkoły niemieckiej dla chłopców z Hitlerjugend, ale także za wyrzucanie krzyży ze szkół i szpitali. Każdy jednak może zastanowić się tutaj nad swoim życiem i kamieniami dokładanymi do Golgoty każdego dnia...

Licheń GOLGOTA
Licheń GOLGOTA

Golgota Licheńska to również dar ludzi dla Pana Jezusa oraz Matki Bożej za opiekę nad narodem polskim. Ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na Bazylikę MB Licheńskiej, wieże innych kościołów oraz okoliczne jeziora.

Golgota Licheńska
ul. Klasztorna, Licheń Stary

Licheń GOLGOTA
Licheń GOLGOTA
Licheń GOLGOTA


 

Licheń GOLGOTA

Licheń Stary noclegi

Licheń Stary to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021