Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Golgota Licheńska

Golgota w Licheniu

(4.4 głosów: 78)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Przy Sanktuarium Maryjnym w Licheniu koło Konina znajduje się jedna z największych w Polsce Golgot. Golgota Licheńska ma postać kamiennej góry wysokiej na 25 metrów. To labirynt przejść, grot i kapliczek, ponad którym góruje krzyż oraz postaci Matki Bożej oraz Św. Jana. Golgota w Licheniu to miejsce zadumy i rozmodlenia, chętnie odwiedzane przez pielgrzymów i turystów.Powstanie Golgoty

Golgota w Licheniu to sztuczny twór, który powstał z pomysłu ks. Eugeniusza Makulskiego, jako dzieło pokuty i przebłagania za grzechy. Główną intencją twórcy była pokuta za istnienie w tutejszym kościele Św. Doroty szkoły niemieckiej dla chłopców z Hitlerjugend, ale także za wyrzucanie krzyży ze szkół i szpitali. Każdy jednak może zastanowić się tutaj nad swoim życiem i kamieniami dokładanymi do Golgoty każdego dnia...

Licheń GOLGOTA , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Licheń GOLGOTA , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Golgota Licheńska to również dar ludzi dla Pana Jezusa oraz Matki Bożej za opiekę nad narodem polskim. Ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na Bazylikę MB Licheńskiej, wieże innych kościołów oraz okoliczne jeziora.Golgota Licheńska
ul. Klasztorna, Licheń Stary

Licheń GOLGOTA , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Licheń GOLGOTA , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–20:00
  • wtorek: 06:00–20:00
  • środa: 06:00–20:00
  • czwartek: 06:00–20:00
  • piątek: 06:00–20:00
  • sobota: 06:00–20:00
  • niedziela: 06:00–20:00

Golgota w Licheniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Lichenia Starego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Licheń Stary noclegi

Licheń Stary to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Licheń GOLGOTA , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Licheń GOLGOTA , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Licheń GOLGOTA , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Licheń Stary
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kalwarie golgoty
52°19'10N, 18°21'21E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021