Czarny Staw Gąsienicowy (1624 m n.p.m.) to niezwykle malowniczo położone jezioro polodowcowe w Tatrach Wysokich, w Dolinie Gąsienicowej w cyrku lodowcowym. Jest to czwarte pod względem głębokości jezioro tatrzańskie.
Ponad jego wodami górują szczyty Orlej Perci oraz Kościelec, a od północy zamyka je skalny próg, z którego wypływa Czarny Potok Gąsienicowy. Nazwa Czarnego Stawu pochodzi od ciemnogranatowej, niemal czarnej barwy wody, a słowo Gąsienicowy (od Hali Gąsienicowej, z której się do niego dochodzi) odróżnia go od Czarnego Stawu w Dolinie Pięciu Stawów Polskich i Czarnego Stawu pod Rysami.
- niebieski szlak, z Murowańca nad Staw, 30 minut
- niebieski szlak, wzdłuż wschodniego brzegu Stawu, koło Zmarzłego Stawu, dalej na Zawrat, 1,5 h
- żółty szlak, na wschodnim brzegu jeziora odchodzi od niebieskiego szlaku, na Skrajny Granat, 1,45 h
- czarny szlak, przy północnym brzegu Stawu, na Mały Kościelec i dalej na przełęcz Karb oraz Kościelec, czas przejścia na Karb 40 minut
Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.