City Break - sprawdzamy polskie szlaki - dlaczego warto i jak to zrobić!

Komentarze 0
Tagi czynne cały rok dla rodziny podróże po polsce city break
2022-10-13 14:51:00

Osoby, które lubią aktywne spędzanie wolnego czasu, coraz częściej decydują się na organizowanie tzw. city breaków po Polsce. Jest to o tyle świetne rozwiązanie, że nasz kraj słynie z pięknych szlaków turystycznych. Pokonanie każdego z nich wiąże się z szeregiem atrakcji, możliwością odwiedzenia nowych miejsc czy posmakowania lokalnej kuchni. Wyjaśniamy, jak zaplanować taką wyprawę, aby zobaczyć jak najwięcej!

City Break, aby odwiedzić polskie szlaki - warto?

Jako Polacy z całą pewnością nie możemy narzekać na brak atrakcji turystycznych. W naszym kraju możemy wybrać się bowiem zarówno w góry, nad morze, na pojezierza, jak i odwiedzić nizinne tereny. Wszystko to sprawia, że każdy miłośnik wędrówek, niezależnie od tego, czy posiada już jakieś doświadczenie, czy dopiero stawia pierwsze kroki, znajdzie coś dla siebie.

Polskie szlaki turystyczne - które wybrać?

Najpiękniejsze szlaki turystyki pieszej są zlokalizowane głównie przy granicy Polski z innymi krajami i to nie tylko - jakby się mogło wydawać - w południowej części. Nie ma jednak co kryć, że to głównie górskie trasy są tymi najpopularniejszymi. Na wyróżnienie zasługuje tutaj choćby Główny Szlak Beskidzki, Pętla Bieszczadzka czy Orla Perć w Tatrach Wysokich. Ponadto, warto wybrać się na wędrówkę Szlakiem Orlich Gniazd, Szlakiem Świętokrzyskim czy odwiedzić znajdujące się przy granicy z Ukrainą Roztocze. W zestawieniu nie można pominąć też Kotliny Kłodzkiej oraz Gór Izerskich i Karkonoszy. W naszym kraju wyróżnia się również Droga Św. Jakuba, trasa przez Puszczę Białowieską, a także Szlak Kaszubski. Miłośnicy Pomorza muszą natomiast wybrać się Brzegiem Bałtyku, który rozciąga się aż od Świnoujścia do Braniewa, co daje trasę 706 kilometrów.

Jak zaplanować city break po polskich miastach? 

Każdą tego rodzaju wyprawę należy odpowiednio zorganizować, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Mowa tutaj przede wszystkim o środkach transportu, noclegach czy wyżywieniu. Jeśli zamierzamy wybrać się nad morze, np. ze stolicy kraju, można rozważyć lot samolotem do Gdańska, co jest szybkim i ekonomicznym rozwiązaniem. Jak się okazuje oferty takie jak “Warszawa tanie loty” są dostępne na eSky.pl, gdzie w jednym miejscu znajdziemy wszystkie połączenia i to w najlepszych cenach na rynku! Rezerwując lot, można od razu znaleźć nocleg, np. w pakiecie Lot+Hotel, wybierając spośród gotowych ofert podróży. Na eSky.pl istnieje opcja łatwej rezerwacji obu usług za jednym razem, a przy tym klient może skorzystać z elastycznej formy płatności, w tym płatności odroczonej lub ratalnej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przed wyruszeniem w trasę należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz możliwości, co ma wpływ na wybór konkretnego szlaku. Każdy z nich posiada bowiem inny stopień trudności, a kluczem do sukcesu jest odpowiedzialne i rozsądne podejście do tematu. W związku z tym warto z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o takie kwestie jak choćby zakup odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego, które stanowi ochronę przed niespodziewanymi wydarzeniami.

City break po Polsce - czy warto?

Na tak postawione pytanie może być tylko jedna odpowiedź: oczywiście, że tak! Piesze szlaki turystyczne to nie tylko świetna okazja do tego, aby spędzić czas aktywnie, ale przede wszystkim odwiedzić interesujące miejsca w Polsce i poznać wiele nowych osób. Szczególnie, że cały czas jesteśmy w ruchu, a szlak można dobrać odpowiednio do swoich możliwości czasowych. Trasy długodystansowe można natomiast podzielić na krótsze etapy, nie trzeba ich bowiem przechodzić na raz. Nie ma zwlekać, tylko już dziś przemyśleć kwestię pieszej wycieczki po najładniejszych zakamarkach naszego kraju!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Korona Gór Polski!

Kochani, słowo się rzekło. Wspomniałam mimochodem jakiś czas temu, że może byśmy weszli głębiej w tą Koronę Gór Polski. No i poszło w świat, podłapali inni i już nas teraz nic od tego nie uratuje 😉
Projekt zatem otwieramy, ale tak na spokojnie, bez deadline'ów 🙂

I muszę się Wam pochwalić cudnym prezentem, jaki dostaliśmy od Dorotki z bloga Weekendówka. To personalizowana i przy okazji śliczna mapa Korony, na której od razu zaznaczyliśmy sobie pinezkami zdobyte już przez nas szczyty. Szału nie ma! Wszystkich gór jest 28, z pinezkami raptem ta końcówka, czyli 8 🙂

Ale to dobry punkt wyjściowy, bo mapa ląduje właśnie na naszej ścianie i będzie nas mobilizować 🙂 A jeśli ktoś z Was wpadłby na równie szalony pomysł, to mamy specjalny kod POLSKIESZLAKI50, z którym dostaniecie taką dedykowaną dla Was mapę o 50 zł taniej. Bezterminowo! I dodatkowo na inne, nieprzecenione mapy również, Polski, Europy czy świata. A to wszystko w tym sklepie

O dalszych wyczynach będziemy Was oczywiście informować, a tymczasem trzymajcie kciuki!

10 marzec 2023 17:16

Wakacje z biurem podróży. Czy warto?

Z roku na rok rośnie liczba chętnych na skorzystanie z ofert biur podróży. Dzieje się to nie bez przyczyny. Wakacje z biurem podróży są niezwykle komfortowe i przede wszystkim bezpiecznie. Istnieje wiele form podróżowania, a wakacje organizowane przez biuro podróży, jest wyłącznie jedną w wielu. Czy wakacje z biurem podróży są dla każdego?

03 styczeń 2023 11:51

Góry w Polsce. Najwyższe i najpiękniejsze szczyty w polskich górach!

Na terenie Polski dostępne są 3 główne łańcuchy górskie i 28 pasm górskich, z których najwyższe wzniesienia tworzą Koronę Gór Polskich. Zdobycie tej odznaki to jeden z magnesów, który przyciąga na grzbiety turystów i góromaniaków. Mamy to ogromne szczęście, że góry w Polsce występują na całym niemal południu kraju i dodatkowo w okolicach Kielc. 

Tym samym możemy cieszyć się cudownym, górskim krajobrazem w wielu miejscach naszej ojczyzny, podziwiając czasem zupełnie odmienne pejzaże. Bo jakże mają się Góry Stołowe do ostrych, tatrzańskich szczytów czy zalesionych, łagodnych wzniesień Gór Świętokrzyskich.

06 luty 2023 14:47
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023