Szlak Kwitnącej Magnolii w Cieszynie - jeszcze warto pojechać

Komentarze 0
2022-04-28 17:43:54

Cieszyn to cudowne miasto, a na przełomie kwietnia i maja zachwyca szczególnie, za sprawą licznie kwitnących tu magnolii. Koniecznie chcieliśmy odwiedzić Cieszyn w tym czasie. Oczywiście przełaziliśmy cały Cieszyn i wkrótce pokażemy Wam przewodnik z tego miasta, ale dziś zapraszam głównie na Szlak Magnolii, bo te wkrótce przekwitną, a jeszcze wciąż niesamowicie cieszą oko.

Szlak kwitnącej magnolii to trasa licząca około 1 km, przejście trwa do 30 minut. Poszczególne przystanki oznaczone są specjalnym znaczkiem z piękną magnolią. Znajdziesz je tutaj:

  • Plac Kościelny 8 – magnolia gwiaździsta w ogrodzie z XIX - wieczną willą przed ewangelickim kościołem
  • Plac Kościelny 4 – magnolia "Alexandrina" przed budynkiem parafii ewangelickiej
  • ul. Sienkiewicza 6 – dwa drzewa magnolii "Alexandrina" za pięknym kutym ogrodzeniem, przy eklektycznej willi z okrągłą narożną basztą
  • ul. Sienkiewicza 12/ul. Miarki – rzadko spotykana magnolia Soulange’a w ogrodzie przyległym do kamienicy licowanej żółtą glazurą
  • ul. 3 Maja 17 – magnolia gwiaździsta przed modernistyczna willą
  • ul. 3 Maja 16 – magnolia "Alexandrina" przed secesyjnym domem
  • ul. 3 Maja 13 – młoda magnolia "Rustica Rubra" przy willi z lat 20. XX wieku
  • ul. Miarki 2 – widoczne od ul. 3 Maja drzewko bardzo rzadko spotykanej magnolii Lenné’go
  • ul. 3 Maja 10 – magnolia "Alexandrina" przed reprezentacyjną willą w stylu wiedeńskiej geometrycznej secesji
  • Park Pokoju – trzy drzewka magnolii "Alexandrina"
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Dowiedz się więcej o miejscach z artykułu

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Na te kwestie zwróć uwagę podczas wyboru AC

Ubezpieczenie swojego auta to dla każdego bardzo ważna kwestia. Choć jedynie OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli aut, to warto rozszerzyć polisę między innymi o AC, które zapewnia o wiele większy zakres ochrony. Na co zwrócić uwagę, jeśli zdecydujesz się na zakup AC? Podpowiadamy.

18 maj 2023 13:00

Gdzie znaleźć najlepsze apartamenty wakacyjne w Gdyni? Sprawdzamy!

Poszukujesz apartamentów nad morzem? Gdynia, położona nad Morzem Bałtyckim, zdobywa coraz większą popularność jako atrakcyjne miejsce turystyczne. Jej wyjątkowe położenie, piękne plaże i bogata oferta kulturowa przyciągają wielu odwiedzających. Wybór odpowiedniego apartamentu odgrywa kluczową rolę w udanym pobycie. W naszym artykule podpowiadamy, gdzie znaleźć najlepsze wakacyjne apartamenty w Gdyni.

29 maj 2023 15:29

Wakacje w domku czy w apartamencie? Wybierz dobrze

Według instytutu Pollster prawie 46% z Polaków planujących wakacyjny wyjazd spędzi go nad morzem. Jeżeli to czytasz, zapewne jesteś w tej grupie. Co zatem w wakacje 2023? Ten etap decyzyjny za Tobą - Morze Bałtyckie. Pozostał Ci wybór odpowiedniej opcji zakwaterowania. W tym artykule podpowiemy, które kwestie warto przemyśleć przed wyborem domku czy apartamentu nad morzem. Przeczytasz też o wadach i zaletach obu rodzajów zakwaterowania. Po podjęciu świadomej decyzji z pewnością poczujesz ulgę, a wakacje staną się źródłem radości, a nie podstępnego stresu.

30 maj 2023 14:54
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023
Obserwuj na Instagramie