Oto Top Atrakcje 2024

Aktualizacja: 2024-06-24

Stało się! Po dniach głosowania poznaliśmy Wasze Top Atrakcje na rozpoczęte właśnie wakacje 2024! Tegoroczną niespodzianką jest to, że wiele zeszłorocznych laureatów obroniło swoje miejsca na podium i ponownie tryumfują. Dziękujemy za udział w 13. edycji naszej zabawy oraz liczny udział - oddano ponad 70 000 głosów! Ale przejdźmy do konkretów i listy nagrodzonych atrakcji!

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Jako odkrycie, bo raczej nie jako nowość, wybraliście Kopalnie Uranu w Kletnie. Wcale nas to nie dziwi, bo to nietypowa atrakcja, której największą siłą są ciekawie opowiadający przewodnicy. Na drugim stopniu podium uplasował się zrewitalizowany Zakrzówek w Krakowie, który przyciąga coraz więcej turystów, a podium zamykają Relikty romańskie w Wiślicy.

Po raz trzeci z rzędu wygrał klimatyczny Zamek w Niemodlinie w kategorii Zamki i pałace, choć walka o pierwsze miejsce trwała do samego końca, bo rywalizacji nie odpuszczał Zamek w Szczecinie, a i Łazienki Królewskie w Warszawie, chciały powalczyć o najwyższe miano.

Magiczne Ogrody w Janowcu wróciły na najwyższy stopień podium kategorii Parki rozrywki, broniąc się przed atakami JuraParku Krasiejów oraz zeszłorocznym laureatem Rabkolandem w Rabce Zdroju.

Niezwykły skansen Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu również obroniły swój dobry, zeszłoroczny wynik w kategorii Muzea i skanseny. A goniły go inne ciekawe placówki jak Podziemny Olkusz oraz Skansen w Sierpcu.

Popularna Wieża widokowa w Krynicy Zdroju zdecydowanie wygrała w kategorii Rekreacja rodzinna, zdobywając ponad 40% głosów.  Za nią uplasowała się inna małopolska atrakcja Spływ Dunajcem oraz Zoo Łódź z Orientarium.

W typowo przyrodniczej kategorii zwyciężył Geopark Łuk Mużakowa z województwa lubuskiego. Za nim uplasowali się reprezentanci parków narodowych w postaci Ojcowskiego Parku Narodowego i Narwiańskiego Parku Narodowego.

W górach na szczyty popularności wzniósł się Szczeliniec Wielki, a na podium pociągnął za sobą Święty Krzyż oraz Śnieżnik.

Duża rywalizacja objęła kategorię Atrakcyjne miejscowości, w której zwyciężyła Świdnica, trzeci zeszłoroczny laureat, który wybronił swój sukces. A rywalizowała głównie Szczawnica, zajmując 2. miejsce. Na trzecim miejscu znalazło się Opole, zamykając tegoroczne zmagania w plebiscycie Top Atrakcje 2024.

Myślę, że każda z wymienionych tutaj miejsc jest wspaniałym pomysłem na niezapomniane podróże po Polsce, pełne wrażeń i miłych wspomnień. Pełną listę wyników znajdziecie na stronie głosowania. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę i głosowanie. Życzymy Wam dobrego wypoczynku w tegoroczne wakacje.

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024