Gród w Stobiernej

Osada Słowiańska w Stobiernej

(4.4 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu Dębicy, w niewielkiej miejscowości Stobierna, powstała niedawno ciekawa atrakcja - Osada Słowiańska, w której poznać można proste życie naszych dawnych przodków.Jak to się zaczęło

W VIII i IX wieku n.e. Dolina Wisłoki znajdowała się w granicach Państwa Wiślan. Pod koniec IX wieku doszło tu do częściowej chrystianizacji terenów w obrządku słowiańskim, opracowanym przez Św. Metodego. Pozostałością po tej wczesnośredniowiecznej historii są liczne grody i miejsca kultu słowiańskiego usiane po obu stronach Wisłoki.

Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej

Atrakcje Grodu

Gród Słowiański w Stobiernej to rekonstrukcja takiego grodu powstała do celów edukacyjno-rozrywkowych. Można tutaj postrzelać z łuku, posłuchać dawnych pieśni, zobaczyć walki wojów.Przez cały sezon w weekendy odbywają się tutaj ciekawe imrezy, np. Słowiański Piknik Rodzinny, Dni Rzemiosła Średniowiecznego czy Noc Kupały - słowiańskie święto miłości.

Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej

Gród Słowiański
Stobierna
Kasztelan Ziemowit: 606-164-456
www.osadaslowianska.pl
Godziny zwiedzania: IV-X codziennie 11.00-17.00, zimą tylko w niedzielę do zmierzchu
Bilety: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł, dzieci do lat 4 gratis
Możliwość organizacji ognisk, biesiad, pokazów walk, urodzin
Dojazd: w Zawadzie za Dębicą zjazd z trasy nr 4 na południe do Stobiernej, tam już prowadzą drogowskazyGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 00:00–00:30
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Osada Słowiańska w Stobiernej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Booking.com
Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej
Parki rozrywki
Normalna
grody osady
50°1'41N, 21°29'50E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Maria001
Ciekawe miejsce jak i ciekawi ludzie którzy prowadzą, utrzymują i dbają o osadę. Warto zobaczyć.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021