Gród w Stobiernej

Osada Słowiańska w Stobiernej

(4.4 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W pobliżu Dębicy, w niewielkiej miejscowości Stobierna, powstała niedawno ciekawa atrakcja - Osada Słowiańska, w której poznać można proste życie naszych dawnych przodków. Obiektem zarządza Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej

Jak to się zaczęło

W VIII i IX wieku n.e. Dolina Wisłoki znajdowała się w granicach Państwa Wiślan. Pod koniec IX wieku doszło tu do częściowej chrystianizacji terenów w obrządku słowiańskim, opracowanym przez Św. Metodego. Pozostałością po tej wczesnośredniowiecznej historii są liczne grody i miejsca kultu słowiańskiego usiane po obu stronach Wisłoki.Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej

Atrakcje Grodu

Gród Słowiański w Stobiernej to rekonstrukcja takiego grodu powstała do celów edukacyjno-rozrywkowych. Można tutaj postrzelać z łuku, posłuchać dawnych pieśni, zobaczyć walki wojów. Przez cały sezon w weekendy odbywają się tutaj ciekawe imprezy, np. Słowiański Piknik Rodzinny, Dni Rzemiosła Średniowiecznego czy Noc Kupały - słowiańskie święto miłości.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

V-IX sb-nd 14.00-19.00
X-IV zwiedzanie w tygodniu po umówieniu telefonicznym 724 346 922
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 25 zł
Parking: bezpłatny
W Osadzie organizowane są warsztaty tematycznie będące żywymi lekcjami historii dla grup w ciągu tygodnia
Dojazd: w Zawadzie za Dębicą zjazd z trasy nr 4 na południe do Stobiernej, tam już prowadzą drogowskazy

Adres

Gród Słowiański Stobierna
tel. 724-346-922
http://www.osadastobierna.pl

GPS: 50°1'41N, 21°29'49E

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Maria001
Ciekawe miejsce jak i ciekawi ludzie którzy prowadzą, utrzymują i dbają o osadę. Warto zobaczyć.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022