Gród w Stobiernej

Osada Słowiańska w Stobiernej

(4.4 głosów: 14)
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu Dębicy, w niewielkiej miejscowości Stobierna, powstała niedawno ciekawa atrakcja - Osada Słowiańska, w której poznać można proste życie naszych dawnych przodków.Jak to się zaczęło

W VIII i IX wieku n.e. Dolina Wisłoki znajdowała się w granicach Państwa Wiślan. Pod koniec IX wieku doszło tu do częściowej chrystianizacji terenów w obrządku słowiańskim, opracowanym przez Św. Metodego. Pozostałością po tej wczesnośredniowiecznej historii są liczne grody i miejsca kultu słowiańskiego usiane po obu stronach Wisłoki.

Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej

Atrakcje Grodu

Gród Słowiański w Stobiernej to rekonstrukcja takiego grodu powstała do celów edukacyjno-rozrywkowych. Można tutaj postrzelać z łuku, posłuchać dawnych pieśni, zobaczyć walki wojów.Przez cały sezon w weekendy odbywają się tutaj ciekawe imrezy, np. Słowiański Piknik Rodzinny, Dni Rzemiosła Średniowiecznego czy Noc Kupały - słowiańskie święto miłości.

Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej
Gród w Stobiernej

Gród Słowiański
Stobierna
Kasztelan Ziemowit: 606-164-456
www.osadaslowianska.pl
Godziny zwiedzania: IV-X codziennie 11.00-17.00, zimą tylko w niedzielę do zmierzchu
Bilety: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł, dzieci do lat 4 gratis
Możliwość organizacji ognisk, biesiad, pokazów walk, urodzin
Dojazd: w Zawadzie za Dębicą zjazd z trasy nr 4 na południe do Stobiernej, tam już prowadzą drogowskazyGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 00:00–00:30
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte
Booking.com
Parki rozrywki
Normalna
grody osady
50°1'41N, 21°29'50E
11 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Maria001
30 sierpień 2020 22:57
Ciekawe miejsce jak i ciekawi ludzie którzy prowadzą, utrzymują i dbają o osadę. Warto zobaczyć.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację