Muzeum Przyrody w Drozdowie

Muzeum Przyrody w Drozdowie

(4.8 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Niedaleko Łomży, nad zakolami Narwi, w niewielkim Drozdowie, powstało bardzo ciekawe Muzeum Przyrody. Leży ono na terenie malowniczego Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.Muzeum Przyrody w Drozdowie powstało w 1984 roku, a jego głównym celem jest badanie przyrody Polski północno-wschodniej, szczególnie Ziemi Łomżyńskiej. Muzeum gromadzi też pamiątki po ziemiaństwie łomżyńskim głównie po Lutosławskich, ponieważ siedzibę ma właśnie w dawnej siedzibie rodziny Lutosławskich, z której wywodzi się słynny kompozytor Witold Lutosławski - jeden z najwybitniejszych polskich kopozytorów XX wieku.

Muzeum Przyrody Drozdowo
Muzeum Przyrody Drozdowo

Stałe wystawy w Muzeum to "Ptaki Kotliny Biebrzańskiej", "Ssaki Kotliny Biebrzańskiej", "Szata roślinna Kotliny Biebrzańskiej", "Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi", "Trofea łowieckie" oraz "Salon dworski".Muzeum Przyrody w Drozdowie
ul. Główna 38, Piątnica
tel. 86/ 219-20-81
muzeumdrozdowo@wp.pl
www.muzeum-drozdowo.pl
Bilety: bez przewodnika Muzeum i Ostoja Drozdowska normalny 9 zł, ulgowy 7 zł, ścieżka dydaktyczna bezpłatna, w pt wystawy bezpłatnie dla turystów indywidualnych
Możliwość organizacji lekcji muzealnych, ognisk czy imprez integracyjnych

Muzeum Przyrody
scieżka dydaktyczna w Drozdowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:30–17:30
  • środa: 08:30–17:30
  • czwartek: 08:30–17:30
  • piątek: 08:30–17:30
  • sobota: 09:30–17:15
  • niedziela: 09:30–15:30

Łomża noclegi

Łomża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łomża
Muzea i skanseny
Normalna
muzea muzea przyrodnicze
53°9'8N, 22°10'14E
14 sierpień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Joanna
27 czerwiec 2017 14:44

Obecnie w Muzeum Przyrody jest jeszcze jedna stała wystawa: "Podwodny świat pięciu kontynentów" - kilka pomieszczeń, w których umieszczono akwaria z rybami z różnych stron świata.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację