Muzeum Przyrody w Drozdowie

Muzeum Przyrody w Drozdowie

(4.8 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Niedaleko Łomży, nad zakolami Narwi, w niewielkim Drozdowie, powstało bardzo ciekawe Muzeum Przyrody. Leży ono na terenie malowniczego Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Muzeum Przyrody w Drozdowie powstało w 1984 roku, a jego głównym celem jest badanie przyrody Polski północno-wschodniej, szczególnie Ziemi Łomżyńskiej. Muzeum gromadzi też pamiątki po ziemiaństwie łomżyńskim głównie po Lutosławskich, ponieważ siedzibę ma właśnie w dawnej siedzibie rodziny Lutosławskich, z której wywodzi się słynny kompozytor Witold Lutosławski - jeden z najwybitniejszych polskich kopozytorów XX wieku.

Drozdowo - Muzeum Przyrodnicze
Drozdowo - Muzeum Przyrodnicze


Stałe wystawy w Muzeum to "Ptaki Kotliny Biebrzańskiej", "Ssaki Kotliny Biebrzańskiej", "Szata roślinna Kotliny Biebrzańskiej", "Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi", "Trofea łowieckie" oraz "Salon dworski".

Muzeum Przyrody w Drozdowie
ul. Główna 38, Piątnica
tel. 86/ 219-20-81
muzeumdrozdowo@wp.pl
www.muzeum-drozdowo.pl
Bilety: bez przewodnika Muzeum i Ostoja Drozdowska normalny 9 zł, ulgowy 7 zł, ścieżka dydaktyczna bezpłatna, w pt wystawy bezpłatnie dla turystów indywidualnych
Możliwość organizacji lekcji muzealnych, ognisk czy imprez integracyjnych

Muzeum Przyrody Drozdowo
Muzeum Przyrody Drozdowo

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:30–17:30
  • środa: 08:30–17:30
  • czwartek: 08:30–17:30
  • piątek: 08:30–17:30
  • sobota: 09:30–17:15
  • niedziela: 09:30–15:30

Łomża noclegi

Łomża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Muzeum Przyrody
scieżka dydaktyczna w Drozdowie
Łomża
Normalna
muzea muzea przyrodnicze
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Joanna

Obecnie w Muzeum Przyrody jest jeszcze jedna stała wystawa: "Podwodny świat pięciu kontynentów" - kilka pomieszczeń, w których umieszczono akwaria z rybami z różnych stron świata.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023