53°9'8" N, 22°10'14" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:30–17:30
  • środa: 08:30–17:30
  • czwartek: 08:30–17:30
  • piątek: 08:30–17:30
  • sobota: 09:30–17:15
  • niedziela: 09:30–15:30

Niedaleko Łomży, nad zakolami Narwi, w niewielkim Drozdowie, powstało bardzo ciekawe Muzeum Przyrody. Leży ono na terenie malowniczego Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.Muzeum Przyrody w Drozdowie powstało w 1984 roku, a jego głównym celem jest badanie przyrody Polski północno-wschodniej, szczególnie Ziemi Łomżyńskiej. Muzeum gromadzi też pamiątki po ziemiaństwie łomżyńskim głównie po Lutosławskich, ponieważ siedzibę ma właśnie w dawnej siedzibie rodziny Lutosławskich, z której wywodzi się słynny kompozytor Witold Lutosławski - jeden z najwybitniejszych polskich kopozytorów XX wieku.

Drozdowo - Muzeum Przyrodnicze

Stałe wystawy w Muzeum to "Ptaki Kotliny Biebrzańskiej", "Ssaki Kotliny Biebrzańskiej", "Szata roślinna Kotliny Biebrzańskiej", "Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi", "Trofea łowieckie" oraz "Salon dworski".

Muzeum Przyrody w Drozdowie
ul. Główna 38, Piątnica
tel. 86/ 219-20-81
muzeumdrozdowo@wp.pl
www.muzeum-drozdowo.pl
Bilety: bez przewodnika Muzeum i Ostoja Drozdowska normalny 9 zł, ulgowy 7 zł, ścieżka dydaktyczna bezpłatna, w pt wystawy bezpłatnie dla turystów indywidualnych
Możliwość organizacji lekcji muzealnych, ognisk czy imprez integracyjnych

Muzeum Przyrody Drozdowo
Muzeum Przyrody
scieżka dydaktyczna w Drozdowie

Łomża noclegi

Łomża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121215 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-06-27 na

Obecnie w Muzeum Przyrody jest jeszcze jedna stała wystawa: "Podwodny świat pięciu kontynentów" - kilka pomieszczeń, w których umieszczono akwaria z rybami z różnych stron świata.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020