Darłowska latarnia morska to najniższa latarnia na polskim wybrzeżu, jej wysokość to zaledwie 22 m, a zasięg światła to prawie 30 km. Jest najdalej wysuniętą na wschód latarnią morską na polskim Wybrzeżu. Jest ona zbudowana u nasady falochronu wschodniego, u ujścia Wieprzy do Bałtyku.Historia Latarni w Darłówku

Pierwsza wzmianka o latarni pochodzi z 1715 roku, kiedy to władze miasta zarządziły ustawienie świateł po obu stronach ujścia Wieprzy. W 1885 roku wzniesiono parterową stację pilotów statków zbudowaną z czerwonej cegły. Przylegała do niej wieża.

Latarnia morska w Darłówku
Latarnia morska w Darłówku

W 1927 roku wieżę podwyższono o jedno piętro, a budowlę zwieńczono białą stalową kopułą, do której przeniesiono źródło światła. Obecnie ten piękny obiekt udostępniony jest dla turystów. Z góry roztacza się wspaniała panorama okolicznych miejscowości no i bezkresnego morza...

Latarnia Morska
ul. Wschodnia, Darłówko

Latarnia morska w Darłówku
Latarnia morska w Darłówku


Latarnia morska w Darłówku

Darłówko noclegi

Darłówko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021