latarnia morska Darłówko., violus

Latarnia morska w Darłówku

(4.3 głosów: 40)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Darłowska latarnia morska to najniższa latarnia na polskim wybrzeżu, jej wysokość to zaledwie 22 m, a zasięg światła to prawie 30 km. Jest najdalej wysuniętą na wschód latarnią morską na polskim Wybrzeżu. Jest ona zbudowana u nasady falochronu wschodniego, u ujścia Wieprzy do Bałtyku.

Historia Latarni w Darłówku

Pierwsza wzmianka o latarni pochodzi z 1715 roku, kiedy to władze miasta zarządziły ustawienie świateł po obu stronach ujścia Wieprzy. W 1885 roku wzniesiono parterową stację pilotów statków zbudowaną z czerwonej cegły. Przylegała do niej wieża.W 1927 roku wieżę podwyższono o jedno piętro, a budowlę zwieńczono białą stalową kopułą, do której przeniesiono źródło światła. Obecnie ten piękny obiekt udostępniony jest dla turystów. Z góry roztacza się wspaniała panorama okolicznych miejscowości no i bezkresnego morza...

Latarnia Morska
ul. Wschodnia, Darłówko

Darłowo noclegi

Darłowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Darłówko Darłowo
Normalna
latarnie morskie latarnie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023