Chwarszczany. Atrakcje, które warto zwiedzić

Chwarszczany
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Chwarszczany to maleńka miejscowość leżąca w województwie zachodniopomorskim, na jego południowym krańcu, 11 km od lubuskiego Kostrzyna nad Odrą i 40 km od Gorzowa Wielkopolskiego. Słowiańska nazwa wsi Chvartsane pochodzi od słowa chrust i oznacza ludzi mieszkających na terenie porośniętym chrustem. Dziś nikt by o Chwarszczanach nie słyszał, gdyby nie unikatowa kaplica templariuszy, która zachowała się tutaj do naszych czasów. To właśnie z tym zakonem wiąże się historia miejscowości, która w rękach katolickiego zakonu rycerskiego była od 1232 roku.

Wtedy to, w XIII wieku Templariusze urządzili w Chwarszczanach swoją komandorię i wybudowali okazałą, ceglaną kaplicę. I choć rządzili tu niespełna 100 lat, do upadku zakonu spowodowanego w 1307 roku przez Króla Francji Filipa IV Pięknego, ten ślad pozostał tu aż do dzisiaj.

Chwarszczany
Chwarszczany


Zabytki w Chwarszczanach

- Kaplica Templariuszy - wczesnogotycka kaplica ceglana wystawiona w XIII wieku przez katolicki zakon rycerski templariuszy, dziś kościółek nosi wezwanie Św. Stanisława Kostki i zachował surowy, gotycki charakter, jest to ciekawostka architektoniczna z interesującą historią w tle

Noclegi w Chwarszczanach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Chwarszczany
Chwarszczany
Chwarszczany
Chwarszczany
Chwarszczany
(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024