Opis Chwarszczan

Chwarszczany to maleńka miejscowość leżąca w województwie zachodniopomorskim, na jego południowym krańcu, 11 km od lubuskiego Kostrzyna nad Odrą i 40 km od Gorzowa Wielkopolskiego. Słowiańska nazwa wsi Chvartsane pochodzi od słowa chrust i oznacza ludzi mieszkających na terenie porośniętym chrustem. Dziś nikt by o Chwarszczanach nie słyszał, gdyby nie unikatowa kaplica templariuszy, która zachowała się tutaj do naszych czasów. To właśnie z tym zakonem wiąże się historia miejscowości, która w rękach katolickiego zakonu rycerskiego była od 1232 roku.Wtedy to, w XIII wieku Templariusze urządzili w Chwarszczanach swoją komandorię i wybudowali okazałą, ceglaną kaplicę. I choć rządzili tu niespełna 100 lat, do upadku zakonu spowodowanego w 1307 roku przez Króla Francji Filipa IV Pięknego, ten ślad pozostał tu aż do dzisiaj.

Chwarszczany
Chwarszczany

Zabytki w Chwarszczanach

- Kaplica Templariuszy - wczesnogotycka kaplica ceglana wystawiona w XIII wieku przez katolicki zakon rycerski templariuszy, dziś kościółek nosi wezwanie Św. Stanisława Kostki i zachował surowy, gotycki charakter, jest to ciekawostka architektoniczna z interesującą historią w tle

Chwarszczany Chwarszczany Chwarszczany Chwarszczany Chwarszczany

Chwarszczany noclegi

Chwarszczany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Chwarszczanach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021