Dziecięcy fotelik rowerowy Hamax Siesta, Rowertour

Dziecięcy fotelik rowerowy Hamax Siesta, Rowertour

Recenzje
2019-05-10

Kiedy w aktywnej rodzinie pojawia się małe dziecko, trzeba połączyć jego potrzeby i pasję rodziców. My od lat lubimy wycieczki na dwóch kółkach i kiedy tylko Amelka osiągnęła odpowiedni wiek, chcemy zabierać ją na wspólne przejażdżki rowerowe.

Dzięki najlepszemu sklepowi rowerowemu w Polsce rowertour.com mamy możliwość testować jeden z najlepszych dostępnych na rynku dziecięcych fotelików rowerowych - Hamax Siesta.Dla dzieci od 9 miesiąca życia

Hamax to skandynawski producent i pionier w produkcji fotelików rowerowych dla dzieci, uznawany za europejskiego lidera w tej dziedzinie. Fotelik Siesta, w którym wozimy Amelkę, przeznaczony jest dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia i nadaje się dla maluchów do 22 kg, więc posłuży przez kilka dobrych lat. Sam fotelik waży nieco ponad 4 kg i jest najlżejszy w swojej klasie. Ma sporo udogodnień dla małych turystów, dla których został stworzony. Wygodnie i radośnie

Mam świadomość, że nasze wycieczki nie mogą być na razie zbyt długie ze względu na obciążenie kręgosłupa takiego maluszka i w ogóle nie wiedziałam jaka będzie jej reakcja na ten pomysł. Ale jest dużo lepiej niż mogłam sobie wyobrazić, od pierwszego wsadzenia Amelki do fotelika było świetnie. Od razu pełen uśmiech na buźce i rączki radośnie machały, a piski szczęścia podczas jazdy utwierdziły mnie w przekonaniu, że na pewno jest jej wygodnie i polubi rowerowe wycieczki. Do tego stanu rzeczy na pewno przyczynia się komfort jazdy oferowany przez fotelik. 

Regulowane oparcie rządzi

Kilka spraw jest tutaj naprawdę świetnie rozwiązanych. Najważniejsza z nich to regulowane oparcie fotelika. Bardzo wygodnym pokrętłem można zmieniać kąt nachylenia do 20 stopni, więc dziecko prócz siedzenia, ma też wygodniejszą, bardziej leżącą pozycję, to ważne dla takich maluchów. Naszej Amelce musi być bardzo wygodnie w foteliku w tej najniższej pozycji, bo nieraz sobie ucina drzemkę podczas wycieczek, wtedy staramy się zrobić dłuższą przerwę w cieniu, żeby nie zakłócać jej snu :)

Fotelik daje też ergonomiczną i anatomiczną pozycję oraz jest wyściełany miękką tkaniną, przez co jest na pewno wygodniej i przyjemniej. Co ważne, fotelik "rośnie" razem z dzieckiem, szelki są regulowane, podobnie jak podnóżki, które zmieniają swą wysokość i dodatkowym paskiem zabezpieczają stópki, choć nasza córa na razie bez bucików sobie dość swobodnie nimi manewruje, trzeba będzie ubierać jej jednak trampki :)Najważniejsze bezpieczeństwo

Pomyślano też oczywiście o bezpieczeństwie, podnóżki mają z boku dodatkowe plastikowe blokady, które nie pozwalają nóżkom przemieścić się w pobliże opony. Szelki są 3-punktowe, bardzo dobrze trzymają dziecko i mają dodatkową sprzączkę na piersi, którą dorosły łatwo zapnie, zaś maluch sam na pewno nie odepnie. W foteliku powyżej wyściółki przewidziano miejsce na kask, który odstaje na małej główce, jednak nie ma go na tyle, by się cały schował. To chyba jedyna niedogodność, jaką udało mi się znaleźć w foteliku :)

Łatwy montaż

Jeszcze słów kilka o montażu. Jak zapowiedział producent, jest on bardzo łatwy, choć wymaga specjalnego kluczyka, dołączonego do zestawu. Fajne jest to, że płaskie mocowanie super się sprawdza i żadne linki rowerowe nie przeszkadzają, by łatwo i szybko je przykręcić. Fotelik łatwo się montuje i równie szybko demontuje z roweru. Najlepsze jednak jest to, że ergonomiczne mocowanie bardzo dobrze amortyzuje nierówności na drodze. Ta sprężystość nadaje miękkości podczas jazdy i chroni kręgosłup dziecka. Jeśli już jeździć, to z najlepszymi :)

Polecam gorąco wszystkim rodzicom, którzy tak jak my chcą cieszyć się rodzinnymi eskapadami rowerowymi. Fotelik choć nie jest tani, ma dobry stosunek ceny do jakości, obecnie w najlepszym polskim sklepie rowerowym wg Opineo.pl - rowertour.com, kosztuje nieco ponad 300 zł, co nie jest wygórowaną ceną za komfort, jaki daje rodzicom podczas użytkownia i, co znacznie ważniejsze, maluszkom podczas jazdy. Polecam też artykuł z moimi cennymi poradami dotyczącymi przejażdżek rowerowych z małymi dziećmi.

Dziecięcy fotelik rowerowy Hamax Siesta

---------------------------
Rowertour.com - najlepszy polski sklep rowerowy, który od 2012 roku oferuje szeroki asortyment z zakresu: części rowerowe, akcesoria rowerowe, odzież rowerowa, trenażery rowerowe, opony rowerowe, buty rowerowe, kaski rowerowe, okulary rowerowe, rowery, outdoor. To bardzo przyjazne i otwarte na potrzeby każdego rowerzysty miejsce, które wyrosło z pasji, bo ekipa sklepu doświadczenie zyskuje podczas rowerowych eskapad. Każdy Klient jest tutaj we właściwy i satysfakcjonujący sposób obsłużony, czego dowodem są bardzo dobre opinie w Internecie.
www.rowertour.com

Hamax - wiodący światowy producent fotelików rowerowych dla dzieci. Wizją Hamax jest dostarczanie produktów promujących zdrowy tryb spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi. Historia firmy sięga 1958 roku, a pierwszy fotelik rowerowy wyprodukowano w 1981 roku. Hamax to lider w swej dziedzinie na rynku w Skandynawii i w całej Europie. Wszystkie foteliki rowerowe Hamax są zatwierdzone i oznaczone zgodnie z europejską normą EN14344.
www.hamax.com

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020