Śpiwór Superlight II Volven, Skalnik

Śpiwór Superlight II marki Volven to śpiwór turystyczny idealny na noclegi w schroniskach oraz na letnie biwaki, nawet przy deszczowej pogodzie. Jest lekki, wygodny i miły w dotyku. Ale to nie wszystkie zalety tego śpiwora, który mam okazję testować dzięki uprzejmości sklepu Skalnik.pl Śpiwór Superlight ma wypełnienie syntetyczne, dzięki czemu jest bardzo lekki i takie też sprawia wrażenie, gdy się do niego wchodzi. Ma to również swoje zalety podczas pakowania, bo zajmuje mało...

Śpiwór Superlight II marki Volven to śpiwór turystyczny idealny na noclegi w schroniskach oraz na letnie biwaki, nawet przy deszczowej pogodzie. Jest lekki, wygodny i miły w dotyku. Ale to nie wszystkie zalety tego śpiwora, który mam okazję testować dzięki uprzejmości sklepu Skalnik.pl

Śpiwór Superlight ma wypełnienie syntetyczne, dzięki czemu jest bardzo lekki i takie też sprawia wrażenie, gdy się do niego wchodzi. Ma to również swoje zalety podczas pakowania, bo zajmuje mało miejsca i nie trzeba tyle nosić na plecach. Fajnie jest skonstruowany już sam pokrowiec na śpiwór, choć jest on wąski i śpiwór trzeba ciasno poskładać, żeby go do niego włożyć. Po kilku próbach już nabrałam wprawy, jak złożyć śpiwór, żeby się dobrze wpasował. Pokrowiec jest wodoodporny, za to duży plus. Odporne na wilgoć są też włókna wypełniające śpiwór. To aktywna ocieplina Eulin Fiber, która zarazem oddycha i odbija ciepło ciała.

Kolejną zaletą śpiwora Superlight II jest jego konstrukcja. Zrobiono wiele, żeby było w nim ciepło i przytulnie. Po pierwsze ma kształt typu mumia, przez co dobrze i szczelnie otula śpiącego. Ale wiadomo, że najwięcej ciepła ucieka przez górne partie ciała i tutaj świetna sprawa, w śpiworze otula mnie kołnierz 3D i jeszcze kaptur, oba elementy regulowane są ściągaczem. Bardzo pomysłowe i przydatne rozwiązanie, szczególnie podczas noclegu pod chmurką, który się przecież każdemu zdarza od czasu do czasu. A do tego kołonierz jest mięciutki i w połączeniu z kapturem tworzy swoistą poduszkę, do której miło przytulić głowę.

Śpiwór Superlight II marki Volven jest nieco cięższy i cieplejszy od wersji Superlight I. Gdy mi jest jednak za ciepło, no bo przecież nie zawsze jest zimno nocą w budynku, to ujawnia się uniwersalność śpiwora, bowiem zamek jest dwubiegowy, co oznacza, że mogę sobie robić wentylację, a nawet wysunąć stopy. To zapobiega poceniu się wewnątrz śpiwora. Zamek ma też patkę, żeby się od góry nie otwierał, a jak jesteś leworęczny, to możesz wybrać opcję z zapinaniem śpiwora z lewej strony. Zamek jest długi i ułatwia wchodzenie oraz wychodzenie ze śpiwora.

Jeszcze słów parę o wymiarach, ja jestem drobna i niska, więc mam super komfort w śpiworze, ale na podstawie jego wymiarów można stwierdzić, że nawet większa osoba spokojnie się wyśpi. Całkowita długość śpiwora to 220 cm, długość do kaptura to 187 cm, obwód w ramionach wynosi 132 cm, a w stopach 64 cm. Waga śpiwora to 980 g. Wg przeprowadzonych badań, komfortowa temperatura dla tego śpiwora to 8 stopni C, graniczna 4 stopnie, a ekstremalna -10 stopni. Ostatniej propozycji raczej nie będę testować.

Jakbym miała dziś kupować śpiwór, to na pewno znów sięgnęłabym po Superlight II marki Volven, bo to naprawdę fajny produkt, który dobrze robi swoją robotę. Wybrałabym jednak niebieski, bo to mój ulubiony kolor.
Śpiwór Superlight II Volven

-------------------------------------------------

Volven to marka własna Skalnika oferująca sprzęt i akcesoria outdoorowe, jak namioty, śpiwory, plecaki, ręczniki szybkoschnące czy naczynia kempingowe. To co ją charakteryzuje, to bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jeśli planujesz wypad pod namiot albo nawet spać pod chmurką, to marka dla Ciebie.
www.skalnik.pl/volven

SKALNIK to sieć sklepów górskich we Wrocławiu, założona w 1993 roku. Doświadczenie w branży outdoor gwarantuje profesjonalne doradztwo przy wyborze sprzętu i odzieży turystycznej. Kupisz tu wszystko, co przyda się podczas górskich wędrówek, wspinaczki i innych form aktywności. Oferowane produkty są najwyższej jakości i pochodzą od zaufanych dostawców.
www.skalnik.pl

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024