Akwedukt w Fojutowie

Akwedukt w Fojutowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Dojazd do akweduktu

Akwedukt w Fojutowie to niecodzienna budowla znajdująca się przy trasie Tuchola - Czersk. Jadąc od Tucholi za wsią Legbąd przejeżdżamy przez most na kanale Brdy i na skrzyżowaniu przy moście skręcamy w lewo. Następnie jedziemy około 5 km leśną drogą do Fojutowa.

Akwedukt ten to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji Borów Tucholskich. Swoją ideą nawiązuje do rzymskich akweduktów. Jest największą z trzech budowli tego typu na Wielkim Kanale Brdy, a nawet w całej Polsce. Szerokość akweduktu w Fojutowie to 75 m a różnica wysokości pomiędzy lustrami przecinających się rzek wynosi około 9 m.Akwedukt zbudowano w 1848 roku, by połączyć Czerską Strugę z kanałem Brdy. Początkowo była to budowla kamienno - ceglana. Ostatni kapitalny remont miał miejsce w 2002 roku.

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 32)
Twoja ocena
Ms. Gospo
Piękne miejsce na odpoczynek i rower w niesamowitej ciszy
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024