Rytro, kasia ejsmont

Rytro atrakcje

(4.3 głosów: 48)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rytro to pięknie położona miejscowość górska w województwie małopolskim, w Beskidzie Sądeckim, pomiędzy Starym Sączem a Piwniczną-Zdrój, w malowniczej dolinie Popradu.

Zabytki w Rytrze

- Zamek w Rytrze - obecnie ruiny zamku na wzgórzu ponad Popradem, zamek istnieje tu co najmniej od początku XIV wieku, zamek w Rytrze na przestrzeni dziejów był odwiedzany przez polskich królów, m.in. Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełłę czy Kazimierza Jagiellończyka

Zamek Rytro, kasia ejsmont
Zamek Rytro, kasia ejsmont


Atrakcje w Rytrze

- Popradzki Park Krajobrazowy - przepiękny, malowniczy obszar ochrony obejmujący cały Beskid Sądecki, w jego granicach powstało kilka rezerwatów przyrody

- Park Ekologiczny w Rytrze - Gminny Park Ekologiczny powstał w 1996 roku by chronić unikatowe stanowiska flory i fauny charakterystycznej dla górskich terenów podmokłych. Żyją tu ciekawe gatunki gadów i płazów, które pozostają pod ochroną. Z roślin na uwagę zasługują m.in storczyki. W Parku powstały przystanki przyrodnicze, ułatwiające poznanie unikatowych zbiorowisk.

Rytro, Paweł Gąsiorek
Rytro, Paweł Gąsiorek

- Czerwony Główny Szlak Beskidzki na Radziejową i Wielki i Mały Rogacz

- Niebieski szlak do Szczawnicy

Rytro, kasia ejsmont
Rytro, kasia ejsmont


Oficjalna strona Rytra

Noclegi w Rytrze

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Rytro - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Rytra

Turyści najczęściej odwiedzają: Radziejowa, a potem Zamek w Rytrze i Mały Rogacz.

Rytro z zamku, kasia ejsmont
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Wojtek Tomasiak
Miejsce urokliwe I spokokne, dużo szlaków prowadzących w kierunku Krynicy Zdrój, czy Szczawnicy, w pobliżu góry Prehyba, Radziejowa, miejscowość kojarzona z książkami "Rogaś z Doliny Roztoki", "Szkoła Nad Obłokami" Marii Kownackiej.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023