Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Kościół w Golinie

Golina

(4.5 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Golina to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca nieco na południe od Jarocina, na zachód od Kalisza, przy trasie nr 15.Golina słynie od wieków z białego haftu na płótnie, znanego jako snutka golińska, to ponoć najefektowniejszy haft ludowy w Polsce, zarejestrowany w Unii Europejskiej. Snutka z charakterystycznymi motywami ażurowymi do dzisiaj jest spotykana na obszarze Wielkopolski, szczególnie w okolicach Jarocina i Goliny właśnie.

Kościół w Golinie
Kościół w Golinie

Drewniany kościół w Golinie

We wsi znajduje się zabytkowy kościółek drewniany (ul. ks. Szczepana Toboły 1), uchodzący za jeden z najpiękniejszych kościołów drewnianych w Polsce! Pierwsza świątynia w Golinie wzmiankowana była już na początku XV wieku, a obecny kościółek pochodzi z II połowy XVII stulecia.Kościół Św. Andrzeja Apostoła, bo o nim mowa, to bardzo ciekawa budowla konstrukcji zrębowej i szkieletowej, zbudowana z drewna, z wykorzystaniem tzw. muru pruskiego, pokryta gontowym dachem. Obecna barokowa forma świątyni pochodzi z lat 1726-43.

Kościół w Golinie
Kościół w Golinie

Drewniany kościół w Golinie znalazł się w plebiscycie na najpiękniejszy kościół drewniany w Wielkopolsce, wśród 100 innych kościółków.Kościół Św. Andrzeja w Golinie to Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. W świątyni znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Pocieszenia namalowany na płótnie naklejonym na deskę.

Kościół w Golinie
Kościół w Golinie

 

Mapa Goliny z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Golinie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Golina noclegi

Golina to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Golinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°54'50N, 17°28'60E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021