Opolskie - małe ale kwitnie

Ze względu na pandemię i lockdown projekt zostanie przełożony na termin późniejszy

Opolskie to najmniejsze województwo w Polsce. Ale czy to oznacza, że najmniej atrakcyjne? Z pewnością nie 🙂 Chcemy się i Was o tym przekonać, dlatego na wiosnę 2021 roku przygotowaliśmy projekt Opolskie - małe ale kwitnie, w ramach którego chcemy przez kilka tygodni odkrywać dla Was kolejne ciekawostki tego regionu, mniej lub bardziej znane. Większość z nich mieliśmy przyjemność już poznać, ale liczymy, że i nam pozwolą odkryć się na nowo i ukażą nieznane dotąd oblicze. Chętnie podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami, toteż śledźcie nasze poczynania na blogu i w mediach społecznościowych.

Nasze odkrywanie Opolskiego odbywać się będzie w ścisłej współpracy z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Poniżej przestawiamy nasze kanały, w których pojawią się materiały z projektu:

  • PolskieSzlaki.pl (teksty i newsletter)
  • Profil na Facebooku (39.000 Obserwujących, dane na marzec 2021)
  • Profil na Instagramie (3.200 Obserwujących, dane na marzec 2021)
  • Kanał YouTube (340 Subskrypcji, dane na marzec 2021)

Plan projektu

Poniżej przedstawiamy wstępny plan projektu, który oczywiście może ulec niewielkim zmianom. Po kolejnych podróżach przy poszczególnych obiektach pojawią się linki do naszych relacji i filmów z tych miejsc

Góra Świętej Anny (Sanktuarium i Park Krajobrazowy)

21 kwietnia 2021

Wędrowaliśmy po Górze Św. Anny, która może kojarzy się głównie z sanktuarium, ale zapewniam Cię, że warto szerzej poznać tu unikatowe miejsce, z Geoparkiem czy skalnym amfiteatrem w pięknym lesie bukowym.

W tym roku przypada 100. rocznica III powstania śląskiego, to dobra okazja, by poznać miejsce, gdzie toczyły się jego krwawe walki. Mówi o tym pomnik i Muzeum Czynu Powstańczego. Nie zabrakło też niespodzianek, jak to u nas 🙂 Zobacz naszą relację i film z tej podróży!

Przeczytaj naszą pełną relację

Stobrawski Park Krajobrazowy (rowery)

26 kwietnia 2021

Stobrawski Park Krajobrazowy to prawdziwy azyl. Dla ptaków i całej przyrody, ale i dla ludzi jej stęsknionych. I wreszcie nad Stobrawą udało nam się trochę pobuszować wśród rozlewisk, bo zwykle zwiedzamy takie miejsca latem, kiedy są suche i jakby nieco wymarłe, a teraz wiosną, po śnieżnej zimie, wody tu nie brakowało.

W ogóle Stobrawski Park Krajobrazowy wodą stoi, a przynajmniej ja go tak odbieram i takich właśnie miejsc do jego poznania szukaliśmy. Starorzecza, rozlewiska, rzeki, liczne stawy hodowlane, to wszystko towarzyszy nam na każdym kroku w tym Parku. Wody nie ma tylko na wydmach, które też zdołaliśmy odwiedzić 🙂

Przeczytaj naszą pełną relację

Opole - Muzeum Wsi Opolskiej, Stare Miasto i Ogród Zoologiczny

8 maja - 9 maja 2021

Jeśli szukasz pomysłu na piękny i udany weekend rodzinny czy we dwoje, zapraszam Cię na naszą relację i film z niezwykle atrakcyjnego Opola, w którym ciekawych miejsc nie brakuje. Poznaj najlepsze atrakcje tego miasta i zobacz je naszymi oczami. Całości dopełniają aktualne informacje praktyczne. Zapraszam 🙂

Przeczytaj naszą pełną relację

JuraPark Krasiejów i Park Nauki i Ewolucji Człowieka

15 maja 2021

Poznaj z nami największy dinopark w Europie czyli JuraPark w Krasiejowie oraz fascynujący, naszpikowany multimediami Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To fantastyczne miejscówki na rodzinną podróż z dużą dawką wiedzy i zabawy. Zobaczysz tu rekonstrukcję największego poznanego dinozaura o długości ciała 60 metrów i najwyższego znanego dinozaura wysokiego na 20 metrów. Są naturalnych rozmiarów, więc robią wrażenie! Do tego przejażdżka ciuciufem przez miliardy lat, atakujący "prarekin" i nasi małpi praprzodkowie, schodzący z drzewa. Zobacz naszą relację i film z fantastycznego Krasiejowa!

Przeczytaj naszą pełną relację

Zamek Niemodlin, Ogród Dendrologiczny i Zamek Dąbrowa

19 maja 2021

Porywamy Was dziś do Niemodlina, to ciekawe miasteczko, w którym znajdziesz kilka naprawdę fajnych atrakcji. Najcenniejszą jest oczywiście potężny zamek Niemodlin, być może znany Wam z magicznego filmu Jasminum. Jego wnętrza są remontowane, ale zapraszają już turystów. Na pobliskim stawie zjesz pysznego karpia po niemodlińsku, całkiem niedaleko odwiedzisz piękne i dzikie arboretum w Lipnie, a w Dąbrowie czeka drugi zamek, ten jeszcze czeka na rozpoczęcie remontu, ale to jeden z piękniejszych obiektów w regionie!

Przeczytaj naszą pełną relację

Zamek Moszna i Fabryka Robotów

23 maja 2021

W naszym opolskim Projekcie przyszedł czas na najsłynniejszą perełkę tego regionu - Zamek Moszna, który tak naprawdę jest pałacem, ale za sprawą 99 wież przypomina bajkowy zamek! Ale czy poznałeś już inną pobliską atrakcję - Fabrykę Robotów w Mosznej? Opowiemy Wam dziś o tych unikatowych miejscach! Zobacz naszą relację i film z tej podróży!

Przeczytaj naszą pełną relację

Projekt w liczbach

  • Czas trwania projektu: 5 tygodni

Podziękowania

Chciałam serdecznie podziękować Pani Alicji Mroczek i Panu Michałowi Wieczorek z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za pomoc w planowaniu i zorganizowaniu poszczególnych etapów podróży.

Sponsorzy

Partnerzy

Hotel DeSilva
Hotel DeSilva

Patroni medialni

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024