Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie

Opolskie - małe ale kwitnie

Ze względu na pandemię i lockdown projekt zostanie przełożony na termin późniejszy

Opolskie to najmniejsze województwo w Polsce. Ale czy to oznacza, że najmniej atrakcyjne? Z pewnością nie 🙂 Chcemy się i Was o tym przekonać, dlatego na wiosnę 2021 roku przygotowaliśmy projekt Opolskie - małe ale kwitnie, w ramach którego chcemy przez kilka tygodni odkrywać dla Was kolejne ciekawostki tego regionu, mniej lub bardziej znane. Większość z nich mieliśmy przyjemność już poznać, ale liczymy, że i nam pozwolą odkryć się na nowo i ukażą nieznane dotąd oblicze. Chętnie podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami, toteż śledźcie nasze poczynania na blogu, w portalu i w mediach społecznościowych.

Nasze odkrywanie Opolskiego odbywać się będzie w ścisłej współpracy z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Poniżej przestawiamy nasze kanały, w których pojawią się materiały z projektu:

  • PolskieSzlaki.pl (teksty i newsletter)
  • Profil na Facebooku (39.000 Obserwujących, dane na marzec 2021)
  • Profil na Instagramie (3.200 Obserwujących, dane na marzec 2021)
  • Kanał YouTube (340 Subskrypcji, dane na marzec 2021)

Plan projektu

Poniżej przedstawiamy wstępny plan projektu, który oczywiście może ulec niewielkim zmianom. Po kolejnych podróżach przy poszczególnych obiektach pojawią się linki do naszych relacji i filmów z tych miejsc

Góra Świętej Anny (Sanktuarium i Park Krajobrazowy)

12 kwietnia - 16 kwietnia 2021

Wędrowaliśmy po Górze Św. Anny, która może kojarzy się głównie z sanktuarium, ale zapewniam Cię, że warto szerzej poznać tu unikatowe miejsce, z Geoparkiem czy skalnym amfiteatrem w pięknym lesie bukowym.

W tym roku przypada 100. rocznica III powstania śląskiego, to dobra okazja, by poznać miejsce, gdzie toczyły się jego krwawe walki. Mówi o tym pomnik i Muzeum Czynu Powstańczego. Nie zabrakło też niespodzianek, jak to u nas 🙂 Zobacz naszą relację i film z tej podróży!

Przeczytaj naszą pełną relację

Stobrawski Park Krajobrazowy (rowery)

19 kwietnia - 23 kwietnia 2021

Stobrawski Park Krajobrazowy to prawdziwy azyl. Dla ptaków i całej przyrody, ale i dla ludzi jej stęsknionych. I wreszcie nad Stobrawą udało nam się trochę pobuszować wśród rozlewisk, bo zwykle zwiedzamy takie miejsca latem, kiedy są suche i jakby nieco wymarłe, a teraz wiosną, po śnieżnej zimie, wody tu nie brakowało.

W ogóle Stobrawski Park Krajobrazowy wodą stoi, a przynajmniej ja go tak odbieram i takich właśnie miejsc do jego poznania szukaliśmy. Starorzecza, rozlewiska, rzeki, liczne stawy hodowlane, to wszystko towarzyszy nam na każdym kroku w tym Parku. Wody nie ma tylko na wydmach, które też zdołaliśmy odwiedzić 🙂

Przeczytaj naszą pełną relację

Opole - Muzeum Wsi Opolskiej, Stare Miasto i Ogród Zoologiczny

Dzień I Muzeum Wsi Opolskiej, Opolska Wenecja, Rynek, Katedra, Zamek Górny, Wieża, Muzeum Polskiej Piosenki
Dzień II Ogród Zoologiczny i Papugarnia

Zamek Dąbrowa i Zamek Niemodlin

JuraPark Krasiejów

Zamek Moszna i Fabryka Robotów

26 kwietnia - 30 kwietnia 2021

Projekt w liczbach

  • Czas trwania projektu: 5 tygodni

Podziękowania

Chciałam serdecznie podziękować Pani Alicji Mroczek i Panu Michałowi Wieczorek z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za pomoc w planowaniu i zorganizowaniu poszczególnych etapów podróży.

Sponsorzy

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Visit Opolskie
Visit Opolskie
Fiord Nansen
Fjord Nansen

Partnerzy

Hotel DeSilva
Hotel DeSilva

Patroni medialni

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację