Logo TopAtrakcje.pl
Wybrano najpiękniejsze atrakcje 2017 roku - zobacz wyniki!

Rybnik - atrakcje turystyczne

Rybnik to miasto położone w południowo - zachodniej części województwa śląskiego, nad rzeką Nacyną i Rudą, niedaleko Żor, Wodzisławia Śląskiego i Gliwic, nad Zalewem Rybnickim.

Rybnik to najbardziej zielone miasto w Polsce, zadbane i dobrze zarządzane, ośrodek zdobył I miejsce w konkursie "Zielone Miasto 2000". Już w latach międzywojennych Rybnik nazwany został "miastem kwiatów i ogrodów", a w 2006 roku w rankingu "Rzeczpospolitej" został zwycięzcą jako najlepiej zarządzane miasto, m.in. przed Krakowem.

Rybnik to raj dla rowerzystów, miasto posiada jedną z najdłuższych sieci ścieżek rowerowych w Polsce, liczącą ponad 100 km. Turystyka rowerowa pozwala zapoznać się z najciekawszymi obiektami w mieście, o dużej wartości historycznej oraz kulturalnej, ale przede wszystkim daje możliwość podróżowania przez piękne, zielone obszary, prowadzące aż do malowniczego, ogromnego parku krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich.

Zabytki w Rybniku

- Zamek w Rybniku, pl. Mikołaja Kopernika 2 - początki średniowiecznego zamku sięgają przełomu XII i XIII wieku. Obecnie reprezentuje styl późnobarokowy i klasycystyczny i jest siedzibą Sądu Rejonowego.

- Bazylika Mniejsza w Rybniku, ul. Mikołowska 4 - kościół św. Antoniego Padewskiego to okazała, monumentalna świątynia neogotycka, zbudowana w latach 1903–06. Wysokie wieże wznoszące się na wyokość 96 m sprawiają, że jest to najwyższy kościół na Górnym Śląsku. Wewnątrz zachowało się oryginalne wyposażenie.

- Stary kościół w Rybniku - kościół Matki Boskiej Bolesnej, ul. Rybnickiego 2 - świątynia stojąca niedaleko Rynku pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. We wnętrzu zachowało się zabytkowe wyposażenie wnętrza, m.in. późnogotyckie płaskorzeźby.

- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rybniku, ul. Gliwicka - na Górce Kościelnej znajduje się najstarsza świątynia w mieście pochodząca z XII wieku.

- Ratusz w Rybniku, Rynek - klasycystyczny budynek z wieżą zegarową powstał w 1822 roku, w zamian za wcześniejszy ratusz stojący pośrodku placu. Obecnie w Ratuszu mieści się Muzeum oraz USC.

Atrakcje w Rybniku

- Zalew Rybnicki - Jezioro Rybnickie to jedna z ciekawszych atrakcji w mieście, świetne miejsce rekreacji i wypoczynku, cel rowerowych wycieczek oraz ośrodek sportów wodnych.

- Rybnicki Park Atrakcji, ul. Hotelowa 12 Rybnik-Kamień - rodzinny park rozrywki znajdujący się w parku mosirowskim, w leśnej dzielnicy Rybnika, oferuje Dino Park i Krainę Bajek.

- Korty tenisowe w Rybniku, ul. Hotelowa - niedaleko Rybnickiego Parku Atrakcji, w parku mosirowskim nad stawem znajdują się korty z możliwością nauki gry w tenisa.

Oficjalna strona Rybnika

Pokaż/ukryj ciekawostki
Czy wiesz, że?

Jezioro Rybnickie jest sztucznie zarybiane, występuje tu wiele gatunków ryb i przeprowadzane są konkursy wędkarskie. Często zdarzają się rekordowe okazy ryb. W 2012 roku złowiono tu suma ważącego 105 kg, a w 2007 karpia liczącego 30 kg. Co ciekawe złowiono tu kiedyś nawet piranię.

Ciekawostkę przesłał(a) Piernikarczyk Anna

Zalew Rybnicki to jeden z największych zbiorników wodnych na Śląsku, a przy tym najcieplejszy - latem temperatura wody osiąga 25 stopni Celsjusza, natomiast zimą nie spada poniżej 10 stopni.

Ciekawostkę przesłał(a) Piernikarczyk Anna

W Rybniku znajduje się jedna z najstarszych górnośląskich kopalń – zabytkowa kopalnia "Ignacy" z 1792 roku, z najstarszą czynną maszyną wyciągową w Europie.

Ciekawostkę przesłał(a) Piernikarczyk Anna

W Starym Kościele w Rybniku został ochrzczony ks. Franciszek Blachnicki.

Ciekawostkę przesłał(a) Piernikarczyk Anna

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Parki rozrywki i zoo
13.1 km
Miasteczko Twinpigs w Żorach to ciekawy tematyczny park rozrywki czynny od 2012 roku, z niezwykłym klimatem XIX-wiecznego Dzikiego Zachodu i atrakcjami dla całej rodziny
Jeziora, wodospady i rzeki
5.7 km
W północno-zachodniej części Rybnika rozlewa się tzw. Zalew Rybnicki - sztuczny zbiornik wodny utworzony na rzece Ruda dla potrzeb Elektrowni
Muzea i skanseny
12.5 km
Muzeum Ognia w Żorach to ciekawa, nowoczesna atrakcja, która powstała całkiem niedawno. Już kształt tego obiektu jest nietypowy i nawiązuje kształtem oraz kolorem do płomienia
Parki miejskie
13.0 km
Rudy Raciborskie znajdują się w centralnym punkcie
Pałace i dworki
13.2 km
Piękny barokowo-klasycystyczny pałac w Kokoszycach - dzielnicy Wodzisławia Śląskiego, zbudowany został w 1822 roku dla Wilhelma Franza von Zawadzki (być może na miejscu wcześniejszego pałacu)
Obiekty sakralne i cmentarze
13.0 km
Zespół klasztorno-pałacowy w Rudach koło Raciborza to dawne, średniowieczne opactwo Cystersów
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Mapa Rybnika

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Rybnik
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2017-01-05 08:29:04
Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Rosa Pensjonat
Bobolin
Ceny od 50.00 PLN
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook