Logo TopAtrakcje.pl
Wybrano najpiękniejsze atrakcje 2017 roku - zobacz wyniki!

Zamek w Malborku

Malborski zamek to najwspanialsza pamiątka po Zakonie Krzyżackim jaka została na naszych ziemiach. Jest to największa twierdza w Europie wybudowana w stylu gotyckim. Mieści się w Malborku, na prawym brzegu Nogatu, lecz warto przebyć jednak rzekę by podziwiać wspaniałą panoramę z przeciwległego brzegu.

Obiekt Unesco

Zamek w Malborku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco w 1997 roku, to chyba najbardziej oblegany przez turystów zamek w Polsce!

W swych zabudowaniach zamek składa się z Zamku Średniego, Wysokiego, dziedzińca zamkowego i wewnętrznego. Całość kompleksu zajmuje 20 ha. W przyziemiach zamku znajduje się cela, w której był trzymany kuzyn króla Władysława Jagiełły - Witold. Kiedyś więzienie to było dostępne dla każdego lecz po zbyt częstym zamykaniu niewinnych osób wejście zostało na stałe zamknięte. Warta trudu jest wspinaczka na wieżę zamkową - widok z niej zapiera dech w piersiach.

Widowisko Światło i Dźwięk

Niezwykłe wrażenie robi też widowisko Światło i dźwięk, które odbywa się na zamku codziennie od maja do września. W ogarniętym mroku, pięknie oświetlonym zamku rozchodzą się dźwięki oręża, rżenie koni oraz ciekawe opowieści lektora. Całość trwa około 50 minut.

Zamek - Muzeum w Malborku
Starościńska 1, Malbork
tel. 55/ 647-08-00
sekretariat@zamek.malbork.pl
www.zamek.malbork.pl

Pokaż/ukryj ciekawostki
Czy wiesz, że?

Pomieszczenia zamku były ogrzewane ciepłym powietrzem z pieców znajdujących się w piwnicach, kiedy w 1823 r. postanowiono wypróbować ich działanie, skonkludowano, że wykorzystują one bardzo dużo drewna. 

Ciekawostkę przesłał(a) Snowarska Karolina

Zdobycie zamku było trudne, ale wrogowie zakonu radzili sobie wpuszczając do twierdzy swoich agentów. Dzięki nim udała się np. ucieczka księcia litewskiego Kiejstuta. To podsunęło Adamowi Mickiewiczowi pomysł na napisanie „Konrada Wallenroda”.

Ciekawostkę przesłał(a) Snowarska Karolina

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Szlaki turystyczne
0.1 km
Szlak Zamków Gotyckich na Pomorzu to niezwykle popularny szlak turystyczny wyznaczony w Polsce północnej. Obejmuje on gotyckie zamki
Zamki i twierdze
13.9 km
Najatrakcyjniejszym zabytkiem Sztumu jest XIV-wieczny zamek pokrzyżacki wybudowany w latach 1326-33 jako letnia rezydencja wójta zakonnego oraz wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego
Imprezy
0.0 km
Oblężenie Malborka to coroczna, historyczna impreza plenerowa w Malborku, odbywająca się na
Parki rozrywki i zoo
1.0 km
Dinopark - Park Ruchomych Dinozaurów i Smoków w Malborku to ciekawe miejsce położone niedaleko słynnego
Inne obiekty
1.1 km
Efektowny dworzec kolejowy w Malborku powstał w 1852 roku. Budynek dworca, budynek ekspedycji towarowej oraz szalet są wpisane do rejestru zabytków
Jeziora, wodospady i rzeki
13.9 km
Jezioro Sztumskie czyli inaczej Zajezierskie leży na obszarze Pojezierza Iławskiego, w granicach miasta
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych atrakcjach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Zamek w Malborku na mapie - Mapa Malborka

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Zamek w Malborku
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2017-02-06 13:05:02

Komentarze

Wysłano: 2010-11-01 10:17:35
Cela istotnie nazywana jest celą Witolda, ale nie Witold był w niej przetrzymywany a ... Kiejstut. Sama cela jest zamknięta, ale przedsionek jest dostępny.
Wysłano: 2011-02-23 12:39:58
Na Zamku w Malborku byłam dwa lata temu i bardzo mi się podobało. W Internecie znalazłam stronkę gdzie opisany jest Szlak Zamków Gotyckich. Zastanawiam się czy dam radę zobaczyć te budowle w ciągu dwudniowej wycieczki. Dodam, że zamki znajdują się w Malborku, Gniewie, Bytowie, Kwidzynie i Sztumie. Czy ktoś z Was widział już te miejsca i może je polecić? Z tego co słyszałam, to naprawdę interesujący zbiór na skalę światową, więc chyba warto?:)
Wysłano: 2011-05-06 10:27:20

A nie orientujecie się jak jest z noclegami w MAlborku? Bo dla przyjezdnych z daleka to bardzo ważna sprawa.NIgdy tam nie byłem,a co roku planuję odwiedzić ten zamek,jest bardzo imponujący.

Wysłano: 2012-05-22 09:14:15

Zgadzam się że zamek jest piękny - mam tylko jedno ale... Po godzinie 19 można wejść bez przewodnika za w miare niską cenę. Nikt jednak w kasie nie informuje że nie będzie można wejść do żadnego budynku, ani komnaty, bo właśnie o 19 sa zamykane. Można jedynie przejść się po dziedzińcach - myślę, że to nie fair:(

Wysłano: 2013-03-25 15:12:51

Malbork to miasto warte zobaczenia. Odwiedzając tamtejszy zamek można się dużo dowiedzieć:)

Wysłano: 2014-05-17 21:01:41

Rewelacja na skalę światową.

Wysłano: 2015-12-12 23:31:06

Cudowne miejsce warte zobaczenia. Zamek zachwycił moją 6 letnią córkę , która z audioprzewodniekm ponad 4 godziny chodziła i zaglądała w każde miejsce o którym "mówił" audioprzewodnik. Wrażenia niesamowite. 

Wysłano: 2016-09-04 16:31:04

Niesamowite miejsce

Wysłano: 2017-04-11 18:20:02

Bardzo monumentalna budowla, możemy zobaczyć jak wielka była potęga zakonu w czasach jego świetności.

Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook